Strona główna | ZPRP | Szczypiorniak wrócił do Tarnowa

Szczypiorniak wrócił do Tarnowa

 

Gwiazdy Ligi wygrały z reprezentacją Polski 31:26 (9:13) w pokazowym meczu piłki ręcznej kobiet, który został rozegrany w Tarnowie. Spotkanie było głównym punktem programu obchodów 50-lecia piłki ręcznej w tym mieście. Za najlepsze zawodniczki meczu uznano Monikę Marzec (Gwiazdy Ligi) i Justynę Jurkowską (Polska).   

Organizatorzy włożyli wiele pracy w oprawę meczu /Fot. Radek Cięciel

Trenerowi Grzegorzowi Gościńskiemu udało się zebrać całkiem ciekawy skład. Większość zawodniczek drużyny Gwiazd Ligi ma za sobą występy w reprezentacji Polski. Nic dziwnego, że nasza kadra po tej potyczce ma o czym myśleć. Wszystko w kontekście honorowego pożegnania się z kwalifikacjami mistrzostw Europy. W środę podopieczne Krzysztofa Przybylskiego zagrają na wyjeździe z Czarnogórą, a w niedzielę w Piotrkowie Trybunalskim podejmą Słowację.

Oczywiście była to głównie gra pokazowa. Ale niektóre wnioski same się nasuwają. Przede wszystkim aktualne reprezentantki Polski nadal popełniają za dużo prostych błędów. Kondycja też niestety nie jest ich atutem. Do stanu 25:25 mecz miał wyrównany przebieg. Końcowe minuty zdecydowanie należały do Gwiazdy Ligi, które ten okres zasłużenie wygrały 6:1 i całe spotkanie 31:26.

Pocżątek spotkania należał do zespołu narodowego /Fot. Radek Cięciel

W przerwie meczu ogłoszono najlepszą siódemkę ekstraklasy sezonu 2009/2010. Wyboru dokonało 12 trenerów naszej ligi.

Najlepsza siódemka:
bramka – Małgorzata Sadowska (SPR Lublin)
lewe skrzydło – Sabina Włodek (SPR Lublin)
lewe rozegranie – Joanna Obrusiewicz (Zagłębie Lubin)
środek rozegrania – Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin)
koło – Monika Marzec (SPR Lublin)
prawe rozegranie – Klaudia Pielesz (Zagłębie Lubin)
prawe skrzydło – Małgorzata Majerek (SPR Lublin)


Wypada żałować, że Joanna Obrusiewicz nie gra w reprezentacji Polski /Fot. Radek Cięciel

W sumie idea meczu spełniła swoje zadanie. Spotkanie z trybun obserwowało ponad tysiąc widzów, w tym dużo młodzieży. Wianuszki osób, wokół reprezentantek Polski, grzecznie czekających po autograf, były budującym widokiem. Tarnów słynie z dobrego szkolenia utalentowanej młodzieży. Stąd wywodzą się bracia Kubisztalowie, którzy swoje kariery rozpoczynali właśnie w miejscowym Pałacu Młodzieży.

Polska – Gwiazdy Ligi 26:31 (13:9)
Polska: Jurkowska, Czarna – Gleń, 5, Perek, Stachowska 1, Wilamowska 3, Polenz 2, Pielesz 2, Leśkiewicz 2, Szyszkiewicz, Byzdra 3, Waga, Kucińska 2, Lisewska 2, Kulwińska 3, Gęga 1 – (Kary 0 min.).
Gwiazdy Ligi: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 6, Marzec 7, Obrusiewicz 3, Jacek 4, Kordić 1, Wypych 4, Kawa 2, Krzysztoszek 2, Skrzyniarz 2 – (Kary 2 min.).

Sędziowali: Majka, Wojtyczka. Widzów 1200.


Pamiątkowe zdjęcie obu drużyn /Fot. Radek Cięciel