28 kwietnia 2010

W szczytnym celu

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych organizowanych we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Przedmiotami licytacji są koszulka Mariusza Jurkiewicza w której grał podczas Euro 2010 w Austrii oraz „Bocian” – maskotka naszej drużyny podczas austriackiego czempionatu, obydwa gadżety są opatrzone autografami zawodników oraz sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski seniorów. Oczywiście dochód z obu aukcji przeznaczony zostanie na szczytne cele.

Aukcję koszulki Mariusza Jurkiewicza znajdą Państwo pod adresem:

http://allegro.pl/item1019221882_koszulka_m_jurkiewicz_autografy_charytatywna.html

Zebrane pieniądze pomogą w rehabilitacji małej Magdalenki Kużaj, która urodziła się 2,5 miesiąca za wcześnie, niestety podczas porodu doszło do urazu centralnego układu nerwowego. Wynikiem tego jest mózgowe porażenie dziecięce i wodogłowie pokrwotoczne.  W 44 dobie życia Madzia przeszła swoją pierwszą operację, było to wszczepienie zastawki z powodu narastającego wodogłowia . Do dziś przeszła już 5 operacji a całe jej dzieciństwo polega na ciągłej i systematycznej rehabilitacji. Samodzielnie nie chodzi i nie mówi, porozumiewa się za pomocą gestów. Mimo wszystko jest pełną energii i radości, bardzo wrażliwą dziewczynką. Chciałaby tańczyć, śpiewać i bawić się jak inne dzieci. Niestety spastyka mięśni uniemożliwia jej cieszenie się dzieciństwem, gdyż ich napięcie powoduje skurcze i ból . Głównym celem jest zatem systematyczna  rehabilitacja , która zmniejsza napięcie mięśni a co za tym idzie ułatwia Madzi życie bez bólu. Cały dochód z  aukcji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Aukcję „Boćka” znajdą zaś Państwo pod adresem:

http://allegro.pl/item1009719257_maskotka_szczypiornistow_fundacja_herosi.html

Aukcję organizuje Fundacja Herosi, stale współpracująca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji który będzie służył pacjentom z Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Ty razem Fundacja zbiera środki na kardiomonitor na salę pooperacyjną (monitoruje czynności życiowe pacjenta i w razie nieprawidłowości alarmuje) oraz maszynę do rehabilitacji stóp (Artromot SP3) dla dzieci po zabiegach onkologicznych na kości piszczelowej (po takich operacjach stopa jest porażona). Klinika Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie specjalizuje się w leczeniu nowotworów kości u dzieci i młodzieży z całego kraju. Pacjenci po zabiegach onkologicznych (wycięcia guza wraz z marginesem niezmienionych chorobowo tkanek i uzupełnieniu powstałego ubytku kostnego przeszczepem kostnym i/lub endoprotezą onkologiczną) muszą być poddani rehabilitacji, aby kończyna wróciła do pełni sprawności. Sprzęt ten kosztuje łącznie ok 40 tys. zł.

Jeden z pacjentów Instytutu, 12-letni Rafał, miał okazję spotkać się osobiście z reprezentantami Polski na ich treningu podczas kwietniowego zgrupowania. Chłopiec grał w piłkę ręczną na pozycji obrotowego, zdobył nawet ze swoją drużyną Mistrzostwo Wielkopolski. Wszystko byłoby dobrze, jednak w maju 2009 usłyszał, że ból ręki który odczuwał nie wynikał z przeciążenia treningami. Rafał dowiedział się, że ma nowotwór kości i już nie będzie mógł uprawiać sportu. Spotkanie z idolami odrobinę go onieśmieliło, ale z pewnością przyniosło wiele radości i uśmiechu. W pamięci szczególnie zapadła mu serdeczna rozmowa z trenerem Wentą.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest