Strona główna | Szkolenia | Konferencja “Piłka ręczna w szkole”

Konferencja “Piłka ręczna w szkole”

 

W dniach 10-12 czerwca w Kielcach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli „PIŁKA RĘCZNA W SZKOLE”.

Trzydniowa Konferencja przygotowana została z myślą o nauczycielach wychowania fizycznego, którzy wykorzystując w swej pracy wszechstronność i uniwersalność piłki ręcznej, pragną poznać najnowsze i najciekawsze rozwiązania stosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia prowadzone będą zarówno w formie wykładów jak i praktycznych ćwiczeń, w których czynny udział wezmą uczestnicy spotkania.

Współorganizatorami spotkania są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Klub Sportowy Vive Targi Kielce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.

Wspomniane wykłady wygłoszą przedstawiciele europejskiej federacji  – Duńczyk Allan Lund oraz Wolfgang Pollany i Helmut Höritsch z Austrii. Goście konferencji będą też mieli okazję do wysłuchania odczytu selekcjonera reprezentacji Polski – Bogdana Wenty.

Cele Konferencji:

•ukazanie walorów piłki ręcznej jako dyscypliny sportowej, wspomagającej rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci i młodzieży na każdym etapie rozwoju poprzez prezentację najnowszych europejskich osiągnięć w tej dziedzinie;

•integracja środowiska nauczycieli wychowania fizycznego z kraju i zza granicy;

•prezentacja najnowszych zdobyczy w zakresie teorii i metodyki nauczania piłki ręcznej;

•promowanie tej właśnie dyscypliny sportu jako wspaniałej formy nie tylko rozwijania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, ale także kształtowania pożądanych postaw i zachowań;

•wymiana informacji i dyskusja dotycząca problematyki szkolnego wychowania fizycznego.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu konferencji, zapisów oraz kosztów zgłoszenia można zapoznać się pod linkiem: http://www.wom.kielce.pl/SCDN/konk_mnr/index.htm .