26 marca 2010

Rosjanki rozpoczęły zgrupowanie

Już w najbliższą środę reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet podejmie w Chorzowie aktualne mistrzynie świata – Rosjanki. Podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego zmierzą się ze Sborną ponownie 4 kwietnia w podmoskiewskim Czechowie. Rosjanki rozpoczęły zgrupowanie przed „dwumeczem” z Biało-czerwonymi w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Rosyjski selekcjoner na pojedynki z Polkami powołał 20 piłkarek ręcznych. Na jego liście znalazły się wyłącznie szczypiornistki, które występują w rodzimej ekstraklasie.

Trener Rosji oparł reprezentację przede wszystkim na zawodniczkach klubu, w którym pracuje na co dzień, czyli Zwieździe Zwenigorod. Szkoleniowiec powołał sześć piłkarek ręcznych z aktualnego zespołu wicemistrzyń kraju. Jewgienij Triefiłow znalazł natomiast cztery miejsca w swojej drużynie dla szczypiornistek Dynama Wołgograd, który w 2009 triumfował w rosyjskiej lidze.

Kadra Rosji na mecze z Polską:

Bramkarki: Wiktoria Kalinina, Inna Suslina (obie Zwiezda Zwenigorod), Anna Sedojkina (Dynamo Wołgograd)

Zawodniczki z pola: Jekaterina Andrjuszina, Ludmiła Postnowa, Oksana Korolewa, Jelena Dmitriewa, Nadieżda Potapenko, Jekaterina Wetkowa (wszystkie Zwiezda Zwenigorod), Olga Lewina, Anna Koczetowa, Ksenia Makiejewa, Tatiana Chmirowa (wszystkie Dynamo Wołgograd), Wiktoria Żilinskajte, Jana Żilinskajte, Olga Czernoiwanienko (wszystkie Łada Togliatti), Anna Sen, Ksenia Belaja (obie Kubań Krasnodar), Maja Petrowa, Marina Jarcewa (obie NP GK Rostów nad Donem).

Źródło: sportowefakty.pl/pilka-reczna

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest