Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 35 Handball Polska

Ukazał się nr 35 Handball Polska

 

Ukazał się nr 35 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest już do nabycia w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK, można je również kupić w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W marcowym numerze sporo miejsca poświeciliśmy zespołowi Vive Targi Kielce. Nic dziwnego, team prowadzony przez Bogdana Wentę jest pierwszą polską męską drużyną, która awansowała z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po części jesiennej tych rozgrywek apetyty kibiców zostały bardzo rozbudzone. Mariusz Jurasik na naszych łamach tonuje nastroje. Mówi nie musimy "jeść" w pierwszym sezonie chochlą, trzeba na początku nauczyć się karmić powoli łyżeczką. Vive Targi w kolejnej odsłonie zmagań Champions League zmierzą się z jedną z najlepszych klubowych firm świata. Do Kielc przyjadą bracia Lijewscy z HSV Hamburg.

Nie umilkły jeszcze echa austriackiego Euro 2010. Przedstawiamy obszerny raport z najważniejszej imprezy roku. Dokonaliśmy w nim oceny występu Polaków w rozbiciu na cztery formacje, porównaliśmy naszych kadrowiczów z wybranymi uczestnikami turnieju na ich pozycjach. Przeanalizowaliśmy także możliwości kadry w najbliższej przyszłości oraz poprosiliśmy o komenatrz znane postacie polskiej piłki ręcznej. Dyskusja o reprezentacji Polski nie ma końca. Zachęcamy do niej kibiców, zawodników, trenerów, działaczy. Własne pomysły i opinie można przesyłać na adres redakcji e-mail: handball@zprp.org.pl.

Artykuł "Pozycja rynkowa piłki ręcznej" dobitnie wskazuje, że nasza dyscyplina w ostatnich pięciu latach wykonała +wyraźny skok ilościowy i jakościowy+. Oczywiście lokomotywą napędzająca konkiukturę jest nasza męska reprezentacja. Sa jednak jeszcze rezerwy. Niwykorzystane dotąd możliwosci tkwią w rozgrywkach ligowych, reprezentacji kobiet oraz europejskich pucharach.

Wydarzeniem miesiąca na poziomie zespołu narodowego będzie mecz pań Polska-Rosja. Przyjazd mistrzyń świata do Chorzowa wywyłał duże zainteesowanie. I dobrze, bo jak się uczyć to tylko od najlepszych. Warto dodać, że drużynę sbornej prowadzi kontrowersyjny, ale zarazem jeden z najbardziej utytułowanych trenerów świata. To oczywiście Jewgienij Trefiłow.

Kibice AZS AWFiS Gdańsk (z nowym sponsorem), MMTS Kwidzyn, Samboru Tczew też powinni być usatysfakcjonowani. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie czy wielka piłka ręczna może wrocić do Łodzi?

W obszernym wywiadzie Bożena Karkut przyznaje, że niestety poziom ekstraklasy się obniża. Co ciekawe trener Zagłębia Lubin jest za utrzymaniem systemu play off. Z kolei Karolina Siódmiak potwierdza, że otrzymała propozycje zmiany obywatelstwa. Grzegorz Tkaczyk do kadry Polski planuje wrócić po wakacjach.

To oczywiście nie wszystkie teamty. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego główną nagrodą jest bluza bramkarska.