3 marca 2010

Bogdan Wenta Człowiekiem Roku 2009 WP

Bogdan Wenta otrzymał 24% z blisko 50 tysięcy głosów Internautów. Tym samym został Człowiekiem Roku 2009 Wirtualnej Polski! Kolejne miejsce w ankiecie zajęły Anna Dymna 22% i Justyna Kowalczyk z 9% głosów.

W 2009 roku, Bogdan Wenta poprowadził naszą reprezentacją narodową do brązowego medalu Mistrzostw Świata w Chorwacji. To właśnie podczas tego turnieju wypowiedział słowa, które przeszły do historii polskiego sportu. Piętnaście sekund przed końcem spotkania Polski z Norwegią, którego stawką był awans do półfinału, trener Norwegów wziął czas. Wynik remisowy oznaczałby odpadnięcie polskiego zespołu z czempionatu. Wówczas Wenta powiedział swoim zawodnikom: "Trzeba przerywać i będzie pusta brama! Tylko spokojnie, mamy bardzo dużo czasu". I udało się.

– Internauci Wirtualnej Polski wybrali osobę publiczną nie związaną z polityką, za to taką, która może wykazać się konkretnymi osiągnięciami. Nie bez znaczenia dla naszych Internautów jest także fakt, że Wenta nie kreuje się na gwiazdę. Jedno z jego słynnych powiedzeń to: "Nie mam potrzeby bycia niczyim idolem. Ludzie mają ciekawsze zajęcia niż szukanie na ulicy Bogdana Wenty i klepanie go po plecach" – mówi Krzysztof Cibor, kierownik Działu Serwisów Informacyjnych WP.

 

Selekcjoner Bogdan Wenta /Fot. Marek Biczyk

– Cieszy mnie również, że do końca o zwycięstwo w plebiscycie walczyła kandydatura Anny Dymnej. To znaczy, że dla naszych użytkowników istotne jest zaangażowanie w pomoc słabszym, w robienie czegoś pozytywnego – dodaje Krzysztof Cibor.

Wszystkich kandydatów biorących udział w plebiscycie wytypowali sami Internauci Wirtualnej Polski. W drugim etapie konkursu, spośród 10 najbardziej popularnych nominacji wskazali Bogdana Wentę jako osobę, która ich zdaniem swoją postawą i działaniem najbardziej zasłużyła na tytuł Człowieka Roku 2009. Wśród opinii użytkowników najczęściej powtarzały się: „profesjonalista, świetny trener, oddany swojej drużynie, sympatyczny człowiek, obdarzony wielką charyzmą, walczy o czystość i obiektywizm w sporcie…”.

Bogdan Wenta nie jest pierwszym człowiekiem sportu, który został uhonorowany przez internautów WP. W 2006 tytuł zdobył Raul Lozano, a w 2004 – Otylia Jędrzejczak. Ponadto w ubiegłych latach tytuł Człowieka Roku Wirtualnej Polski Internauci przyznali: Januszowi Palikotowi (2008 r.), Władysławowi Bartoszewskiemu (2007 r.), oraz Donaldowi Tuskowi (2005 r.).

(JKM/wp.pl)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest