Strona główna | ZPRP | Znamy już 5 uczestników MŚ kobiet 2011

Znamy już 5 uczestników MŚ kobiet 2011

 

Na początku lutego oficjalnie ogłoszono, że najbliższy mundial w piłce ręcznej kobiet odbędzie się w brazylijskim stanie Santa Catarina. Po raz pierwszy w historii impreza rangi mistrzowskiej w tej dyscyplinie sportu zostanie zorganizowana na amerykańskim kontynencie. Mundial rozpocznie się w grudniu 2011 roku. Władze postanowiły, że MŚ będzie gościł stan Santa Catarina, który posiada dobrą infrastrukturę, także sportową. Szefowie brazylijskiej federacji szacują, że budżet niezbędny do przeprowadzenia imprezy to równowartość około 30 milionów złotych.

W minionym roku złoty medal mistrzostw świata zdobyły szczypiornistki Rosji. W związku z tym w Kraju Kawy będą one broniły tytułu. Udział w turnieju mają zapewniony również gospodynie – Brazylijki.

Poznaliśmy już też finalistki MŚ z Czarnego Lądu. W Egipcie zakończył się bowiem Puchar Narodów Afryki, w którym po raz dziesiąty w historii triumfowały zawodniczki Angoli. Pokonały one w ostatnim meczu czempionatu Tunezję w stosunku 31:30. Brązowy medal przypadł reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, która w decydującym o tym spotkaniu odniosła zwycięstwo nad Algierią 32:28. Zespoły z trzech pierwszych pozycji na mistrzostwach Afryki uzyskały automatycznie awans na przyszłoroczny mundial.

(sportowefakty.pl)