15 lutego 2010

Awans SPR Lublin

Piłkarki ręczne SPR Lublin wygrały w Rumunii rewanżowe spotkanie 1/8 finału Pucharu Federacji (EHF) ze Stiintą HCM Baia Mare 30:27 (16:11) i awansowały do ćwierćfinału. W pierwszym meczu w Lublinie mistrzynie Polski wygrały z Rumunkami 24:19.

Pięciobramkowa zaliczka z Lublina nie dawała mistrzyniom kraju gwarancji awansu do dalszej fazy gier pucharowych i kiedy po początkowych dziesięciu minutach gospodynie prowadziły 7:3 obawy narastały. Tym bardziej, że Sabina Włodek nie wykorzystała rzutu karnego, Izabela Puchacz trafiła w poprzeczkę, a przejmując odbitą piłkę Rumunki przeprowadziły kontrę zakończoną skutecznie wykonanym rzutem karnym i wykluczeniem Doroty Małek.

Bardzo agresywnie grające gospodynie doprowadziły też w 10. min do groźnie wyglądającej kontuzji Małgorzaty Majerek. Po faulu przy rzucie została odwieziona do szpitala i nie wróciła już na boisko. Tureckie sędziny potraktowały zagranie nadzwyczaj łagodnie i dopiero po konsultacjach zdecydowały o dwuminutowej karze.

Od tego jednak momentu Polki zaczęły narzucać swój styl gry i po kilku znakomitych akcjach zakończonych dwoma trafieniami Aukse Rukaite w 17. min doprowadziły do wyrówniania 7:7 i objęcia pierwszego prowadzenia 8:7. Tego prowadzenia, które się systematycznie powiększało lublinianki nie oddały już do końca meczu wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności. W końcówce gospodynie wprawdzie odrobiły nieco straty, ale nie mogło to w żaden sposób zaważyć na awansie lublinianek do kolejnej fazy pucharowych gier.

"Dokonaliśmy tego, co już liczy się w sporcie europejskim i wierzę, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej prestiżowej, kontynentalnej rywalizacji" – powiedział po meczu uszczęśliwiony Andrzej Wilczek, prezes SPR Lublin SSA.

Stiinta Baia Mare – SPR Lublin SSA 27:30 (11:16)

Stiinta: Claudia Cetateanu i Flavia Matei – Aneta Pirvut 2, Raluca Pomohaci, Melinda Geiger 9, Sabine Klimek 1, Magdalena Kovacs 2, Jenica Rudics, Anca Ameriei 2, Cristina Pop 4, Ioana Ravasz, Carmen Buceschi, Sorina Osan 1, Timea Tatar 5.

SPR: Małgorzata Sadowska i Justyna Jurkowska – Dorota Małek 6, Sabina Włodek 5, Małgorzata Majerek, Monika Marzec 2, Izabela Puchacz 6, Kristina Repelewska 4, Edyta Malczewska, Agnieszka Wolska, Aukse Rukaite 5, Kamila Skrzyniarz, Alesia Mihdaliova, Alina Wojtas 2.

Sędziowały: Pinar Unlu i Mehtap Simsek (Turcja).

(PAP)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest