8 lutego 2010

Klubowy ranking EHF

Komitet Wykonawczy EHF ogłosił ranking drużyn klubowych poszczególnych federacji,  obowiązujący w sezonie 2010/11. Klasyfikacja określa maksymalną liczbę zespołów, którą będzie można zgłosić do czterech rozgrywek pucharowych – Ligi Mistrzów, Pucharu EHF, Pucharu Zdobywców Pucharów i Challenge Cup.

Ranking sporządzany jest na podstawie wyników uzyskanych w trzech poprzednich sezonach (2006/07, 2007/08, 2008/09). W zestawieniu męskich drużyn na pierwszych 10 miejscach nie zaszły żadne zmiany. Zdecydowanie prowadzą Niemcy (151,22 pkt), co m.in. skutkuje możliwością wystawienia aż trzech klubów w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Polska (25,17) spadła z 12. na 14. pozycję, ale nie miało to żadnego znaczenia w kontekście zgłaszanych zespołów.  


Na punkty Vive z Ligi Mistrzów do rankingu EHF musimy jeszcze poczekać Fot. Vive Targi

Wśród pań lideruje Dania (116,44). W czołowej dziesiątce istotny awans, z 9. na 7. pozycję zanotowały Niemcy (59,18). Dzięki temu w nowych rozgrywkach niemiecka federacja może wystawić dwie drużyny w Lidze Mistrzów. Polska (21,42) zachowała 16 miejsce.

Działacze EHF postanowili, że obrońca tytułu Champions League mężczyzn nie będzie miał zagwarantowanego udziału w następnej edycji tych rozgrywek. Potwierdzono, że turniej „Dzika karta”, podobnie jak cztery inne turnieje eliminacyjne, zaliczany będzie do kwalifikacji Ligi Mistrzów. W turnieju „Dzika karta” wezmą maksymalnie udział cztery kluby. Każdy z nich będzie mógł ubiegać się o jego organizację. Będzie obowiązywała zasada, że każda federacja będzie mogła wystawić tylko jeden zespół w tym turnieju.

Ranking klubów męskich – plik pdf

Ranking klubów kobiecych – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest