25 stycznia 2010

Polska prasa zachwycona

Niezwykle przyjemnie przegląda się dzisiejsze kolumny sportowe polskich gazet. Nie może być inaczej kiedy biało-czerwoni zachwycają swoja grą.

Przegląd Sportowy: Koncert gry Biało-Czerwonych
Brązowi medaliści olimpijscy bezradni w starciu z Polakami. W pierwszym meczu drugiej fazy turnieju Polacy pokonali Hiszpanów, z którymi boleśnie przegrali jedną bramką w Pekinie. Jeśli pokonają Czechów, będą w półfinale.

Sport: E viva Polonia!

Jeżeli konfrontacja z brązowymi medalistami ostatnich igrzysk, zespołem, który dotąd w austriackim czempionacie wygrywał najbardziej przekonująco, miała być weryfikacją medalowych szans drużyny Bogdana Wenty, to wypadła ona celująco. Biało-Czerwoni nie pozostawili rywalom złudzeń, kto jest lepszy. Polski zespół objął prowadzenie w grupie "ćwierćfinałowej" i urasta do miana jednego z faworytów imprezy.

Gazeta Wyborcza: Złapali byka za rogi. Hiszpania pobita.

Polacy wygrali 32:26. Jeśli we wtorek zwyciężą Czechów, awansują do półfinału mistrzostw Europy.

Polska: Mamy już 5 punktów!

Polscy szczypiorniści pokonali Hiszpanię 32:26 i w drugiej turze mistrzostw Europy mają na swoim koncie już 5 punktów. Dwa za wczorajszy sukces oraz trzy za zwycięstwo z Niemcami i remis ze Słoweńcami w 1. turze fazy grupowej.

Super Express: Fenomenalny mecz piłkarzy ręcznych!

Hiszpanie wygrali rywalizację w grupie D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W spotkaniu z Polską dostali jednak srogą lekcję gry. Nasi o krok od półfinału!

Fakt: Hiszpania na kolanach

Hiszpanie, brązowi medaliści z Pekinu, rozbici przez rewelacyjnych Polaków! Biało-Czerwoni zaczęli drugą rundę mistrzostw Europy od efektownego zwycięstwa. Awans Polaków do strefy medalowej jest już bardzo blisko.

Rzeczpospolita: Pewny sukces z Hiszpanią. Wenta każe się uśmiechać

Nasi zawodnicy zaskoczyli nawet swojego trenera. Półfinał na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko wygrać z Czechami. W pewnym momencie Bogdan Wenta tłumaczył swoim zawodnikom, że po udanych akcjach zawsze chce widzieć na ich twarzach uśmiech.

Bartosz Jurecki w szarży na hiszpańską bramkę /Fot. Marek Biczyk

Natomiast hiszpańskie media donoszą o sprowadzeniu ich drużyny na ziemię przez biało-czerwonych.

Według dziennika "El Pais", klęska hiszpańskiego zespołu w niedzielnym spotkaniu przyszła niespodziewanie. "Było jasne, że mogli przegrać z Polakami, ale nie w ten sposób" – ocenił.

"Nie tylko przegrali, ale nawet nie sprawili wrażenia zespołu z prawdziwego zdarzenia, poważnie podchodzącego do gry, jak to było w pierwszym etapie. Zaplątali się w swoich błędach, nie byli zdolni do reagowania i przegrali z hukiem" – napisała gazeta.

"Porażka jest bardzo bolesna i zmniejsza hiszpańskie szanse na awans do półfinałów. Trzeba teraz wygrać dwa mecze, a i to nie oznacza automatycznego przejścia do dalszego etapu, lecz zależy od wyników innych" – wyjaśnił "El Pais" sytuację zespołu trenera Valero Rivery.

Zdaniem gazety, w pierwszej części meczu z Polską Hiszpanie zawiedli szczególnie w ataku, a bramkarze grali poniżej zwyczajnego poziomu.

Według dziennika "Marca", Polska brutalnie sprowadziła Hiszpanów na ziemię i oddaliła od półfinałów.

"Nie pomogła obrona systemem 5-1 ani 6-0.Hiszpanie zderzyli się z polskim murem i z bramkarzem Sławomirem Szmalem. Za dużo błędów, aby pokonać faworytów turnieju. Teraz pozostaje tylko wygrać dwa pozostałe mecze i oczekiwać na inne wyniki" – napisała "Marca", której zdaniem porażka Hiszpanii z biało-czerwonymi "nie budziła wątpliwości".

Dziennik zarzucił hiszpańskim szczypiornistom brak zaangażowania w meczu z rywalem, który "pokazał, że jest faworytem mistrzostw".

"To nie był dzień Hiszpanów – napisał dziennik. – Absolutnie nic im nie wyszło. Jedyne co pozytywne, to sto procent trafień z rzutów karnych. W obronie byli słabi, a w ataku jeszcze gorsi – nieprecyzyjni, nieskuteczni wobec polskiej defensywy, która stanowiła mur. A jeżeli ten mur się trochę otwierał, to ukazywał się Szmal, najlepszy, obok Francuza Thierry’ego Omeyera, bramkarz turnieju".

Według dziennika "El Mundo", Polacy sprawili, że Hiszpanie znaleźli się w tarapatach, a w niedzielę najbardziej zawiedli czołowi strzelcy zespołu Chema Rodriguez i Raul Entrerrios.

(onet.pl/PAP/JKM)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest