20 stycznia 2010

Innsbruck – dzień trzeci

Po wczorajszym zwycięstwie nad Niemcami, w ekipie biało-czerwonych panują bardzo dobre nastroje. Nikt jednak nie zapomina o dzisiejszej potyczce ze Szwedami którzy, po porażce ze Słowenią na własne życzenie, będą grali z nożem na gardle.

Jeżeli chcą oni myśleć o osiągnięciu korzystnego wyniku podczas austriackiego czempionatu muszą w meczu z Polską zdobyć 2 punkty. Trener Bogdan Wenta i nasi zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę z tej sytuacji i szykują się na spotkanie nawet trudniejsze niż wczorajsze. – W naszej grupie nic nie jest przecież jeszcze przesądzone, więc każdy mecz trzeba traktować jak finałowy – zgodnie podkreślają nasi szczypiorniści. Wyniki osiągnięte w rundzie wstępnej (z zespołami które awansują dalej) będą się też przecież liczyć w fazie zasadniczej. A jak wiadomo nasza grupa C krzyżuje się wtedy z grupą D, w której grają piekielnie mocne zespoły Francji i Hiszpanii, bardzo solidni Węgrzy i Czesi – którzy, choć wczoraj wysoko przegrali, potrafią zagrać nieobliczalnie.

W dniu dzisiejszym, o godz. 11.00 reprezentanci Polski odbyli lekki trening.

Na początku trener Wenta przekazał zawodnikom instrukcje co do dzisiejszego meczu, następnie kadrowicze pograli chwilę w piłkę nożną, a na koniec przećwiczyli najważniejsze zagrania przed spotkaniem ze Szwedami.

Po treningu, w hotelu w którym stacjonują wszystkie reprezentacje grupy C, odbyło się spotkanie trenera i zawodników z polskimi mediami. Wczorajsze zwycięstwo Polaków oglądało w Polsacie otwartym 3 139 455 widzów i 286 969 w Polsacie Sport Extra. Daje to w sumie ponad 3 400 000 widzów, co jak na pierwszy mecz mistrzostw jest bardzo dobrym wynikiem.

O godz. 13.30 zawodnicy zjedli obiad, a o 14.00 mieli krótką sesję video. Następnie dostali czas wolny na odpoczynek do godz. 17.00. Wtedy spotkają się na małym podwieczorku i odprawie, a o godz. 19.00 wyjadą na mecz.

Spotkanie Polska – Szwecja sędziować będzie serbska para Nikolic/Stojkovic, która m.in. pod koniec października ubiegłego roku, prowadziła zawody podczas turnieju rozgrywanego w Kaliszu, Bydgoszczy i Poznaniu.

Na koniec zamieszczamy w wersji elektronicznej Codzienny Biuletyn Euro 2010 wydawany przez EHF.

Aby otworzyć ten dokument prosimy kliknąć myszką na powyższe zdanie.

Znajdą w nim Państwo wyniki i protokoły spotkań rozegranych danego dnia oraz aktualne tabele wszystkich grup.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest