Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 33 Handball Polska

Ukazał się nr 33 Handball Polska

 

Ukazał się nr 33 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK, można je również nabyć w siedzibie Związku. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

Najnowszy numer zdominowały wydarzenia związane z mistrzostwami Europy 2010. Zanim reprezentacja Polski udała się na tę imprezę, wcześniej gościła już w Austrii, a dokładnie w Wiener Neustadt. Drugie miejsce w turnieju Interwetten Cup, za Chorwacją, rozpaliło wyobraźnię kibiców. Wiele przesłanek przemawia za tym,  że dobra gra podczas tej imprezy przesądziła o tym, iż drugim bramkarzem naszej ekipy będzie Piotr Wyszomirski.

Kadrowicze o ostatni szlif formy dbali podczas zgrupowania w Warszawie. Była to doskonała okazja do zebrania wywiadów. Rozmawialiśmy z trenerem Bogdanem Wentą m.in. o nowym przepisie regulującym prawo gry 16 zawodników w każdym meczu. Michał Jurecki wyznał nam w żartach, że ma „dwie żony”.  Mariusz Jurasik nie chciał mówić o medalu, ale zapewnił maksymalne zaangażowanie w każdym meczu. – Z Francją chciałbym się spotkać w finale – dodał. Analityk sztabu szkoleniowego, Piotr Zembrzuski na naszych łamach ujawnił kulisy swojej pracy.

Piszemy także, podając składy, o naszych grupowych rywalach, Niemcach, Szwedach i Słoweńcach oraz gospodarzach Austriakach. Historia uczy, że w przypadku Euro piłkarzy ręcznych atut własnego boiska nie jest zbyt dużym handicapem. Artykuł psychologa „Stres zawodnika na imprezie mistrzowskiej” dobrze wkomponowuje się w tematykę najważniejszej tegorocznej imprezy w piłce ręcznej. Klamrą spinającą materiał o Euro2010 jest dokładny (z godzinami) terminarz imprezy oraz plakat reprezentacji Polski ze specjalnie przygotowanej sesji zdjęciowej.

Polecamy również wywiad z nowym trenerem Wisły Płock, Thomasem Sivertssonem. Fani Stali Mielec też znajdą coś o swojej drużynie.

W części poświęconej piłce pań opisujemy sytuacje w kadrze Krzysztofa Przybylskiego. Szkoleniowiec zapowiada ukaranie zawodniczek, które nie przyjechały na styczniowe zgrupowanie. Joanna Waga deklaruje, że gra w zespole narodowym zawsze była marzeniem i wielkim zaszczytem. Środkowa rozgrywająca wolny czas dzieli między męża a … ukochanego pieska niespotykanej rasy.

Kibicom przybliżamy mistrzostwa świata 2009 kobiet. Mówiąc delikatnie gospodarze imprezy, z dalekich Chin, jako organizatorzy, nie wypadli najlepiej.


Tym razem nagrodą w konkursie są komplety pocztówek ze zdjęciami naszych kadrowiczów. Jak je zdobyć? Wystarczy poprawnie odpowiedzieć poprawnie na zadanie pytanie, wysłać na adres redakcji kupon, wycięty ze środka numeru, i czekać na łut szczęścia w losowaniu.
To oczywiście nie wszystkie artykuły, które tym razem przygotowaliśmy. Zapraszamy do lektury.