Strona główna | ZPRP | Małysz przyleci na Euro 2010

Małysz przyleci na Euro 2010

 

Turniej Czterech Skoczni to doskonała okazja dla czołowych skoczków narciarskich, którzy udowodniają, że „lecą“ także na inne dyscypliny sportowe. W Innsbrucku udzieliła się im gorączka związana ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej – informuje portal „Tirol Werbung”.

Gospodarz Gregor Schlierenzauer wręczył swojemu sportowemu rywalowi, Adamowi Małyszowi, dwa bilety VIP na mecz piłki ręcznej, który zostanie rozegrany 19 stycznia 2010 w Innsbrucku. Już w rundzie wstępnej zmierzą się tutaj ze sobą dwaj faworyci: reprezentacje Polski i Niemiec.


Fot. Tom Bause


Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich i czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, Adam Małysz, z miłym zaskoczeniem przyjął od swojego austriackiego kolegi bilety i obiecał przyjechać do Innsbrucku na mecz Polska –Niemcy o ile pozwoli mu na to rozkład terminów.

– Tyrol zawsze mnie fascynował. Tutaj po prostu czuję się dobrze. Mam nadzieję, że także reprezentacja Polski w piłce ręcznej urośnie tu w siłę i udowodni w spotkaniu z rywalami, na co ją stać – mówi najlepszy polski skoczek narciarski.

Po tym, jak polska kadra narodowa nieznacznie przegrała w finałowym meczu Mistrzostw Świata 2007 w Niemczech z reprezentacją gospodarzy, zapanowała w Polsce prawdziwa sportowa gorączka. Brązowy medal w kolejnych mistrzostwach świata przysporzył kadrze nowych sympatyków. Tego roku można się więc spodziewać wielu fanów piłki ręcznej, którzy kibicowanie polskim szczypiornistom w stolicy Tyrolu połączą z wypoczynkiem narciarskim w Alpach. Jak pokazują ankiety, rodacy Adama Małysza cenią sobie w Tyrolu przede wszystkim świetną jakość oferty i ceny adekwatne do standardu usług. Potwierdzają to statystyki, według których liczba polskich turystów w Tyrolu już od lat regularnie rośnie.

Fanem piłki ręcznej okazał się również niemiecki skoczek Martin Schmitt, który niezmiernie ucieszył się z wręczonych mu dwóch biletów VIP na mecz w Innsbrucku.


Sportowe emocje podgrzewa obecnie kursujący na rozmaitych portalach internetowych filmik „Get Thrilled”, promujący ME w Piłce Ręcznej 2010 w stolicy Tyrolu, Innsbrucku (http://www.presse.tirol.at/xxl/pl/neues-aus-tirol/_id/1246167/index.html).

Bilety na ME w Piłce Ręcznej (jedynie w postaci kart wstępu na cały dzień) są do nabycia on-line na http://www.euro2010.at lub http://www.ehf-euro.com oraz przez Callcenter EM 2010 (tel.: +43.1.58885-600). Bilety dostępne są w różnych kategoriach cenowych: karty na rundę wstępną kosztują od 20 do 60 euro, na rundę zasadniczą od 24 do 90 euro, natomiast na finały od 50 do 160 euro.