Strona główna | ZPRP | Myresjöhus Cup Handball w Orange Sport

Myresjöhus Cup Handball w Orange Sport

 

Na niespełna 10 dni przed inauguracją mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn w trzech szwedzkich miastach: Örebro, Eskilstunie i Nyköping rozegrany zostanie niezwykle ciekawie zapowiadający się turniej Myresjöhus Cup Handball. W zawodach oprócz gospodarzy wezmą udział także drużyny Norwegii oraz Słowacji i Egiptu.

Faworytami są bez wątpienia Szwedzi. Zespół, który w przeszłości czterokrotnie wywalczył tytuły mistrzów świata i mistrzów Europy, zaczyna odbudowywać swoją potęgę. Już w kwalifikacjach EURO 2010 Szwedzi na własnym parkiecie wygrali z kadrą Bogdana Wenty, a we Wrocławiu po dramatycznym spotkaniu zanotowano remis. Drużyna "Trzech Koron" ponownie będzie rywalem białoczerwonych już w fazie grupowej mistrzostw Europy w Austrii.


Tegoroczny mecz Polska-Szwecja we Wrocławiu

W turnieju finałowym wystąpią także Norwegowie. Ich największymi sukcesami pozostają 6. miejsca zarówno w finałach mistrzostw świata jak i Europy, ale to zespół, który potrafi zaskoczyć najlepszych. Polskim kibicom na długo pozostanie w pamięci mecz białoczerwonych z Norwegami w finałach
mistrzostw świata 2009, który otworzył nam drogę do półfinału. A bramka – po rzucie przez niemal całe boisko – Artura Siódmiaka przeszła już do historii.

Cenionym rywalem przed finałami mistrzostw są również Słowacy. W grupie eliminacyjnej musieli uznać wyższość Chorwatów i Węgrów, ale bez wątpienia jeszcze nie raz zagoszczą na wielkich imprezach. Zawodników takich jak bramkarz Richard Štochl, a także Daniel Valo, František Šulc czy Csaba Szűcs
kibicom piłki ręcznej nie trzeba bliżej przedstawiać.

Wreszcie Egipt, który walczy o prymat w Afryce z Tunezją. Egipcjanie pięc razy zdobywali Puchar Narodów Afryki, potrafili także zająć 4. miejsce w finałach mistrzostw świata w 2001 roku we Francji. Afrykańscy zawodnicy coraz częściej trafiają do klubów europejskich.

Turniej zapowiada się zatem niezwykle ciekawie, a wszystkie mecze będzie można obejrzeć na antenie Orange Sport.

Program turnieju:

niedziela, 3 stycznia – Örebro

13:00 Słowacja – Norwegia
15:15 Szwecja – Egipt

poniedziałek, 4 stycznia – Eskilstuna

17:00 Norwegia – Egipt
19:15 Szwecja – Słowacja

wtorek, 5 stycznia – Nyköping

18:00 Słowacja – Egipt
20:15 Szwecja – Norwegia.