Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 32 Handball Polska

Ukazał się nr 32 Handball Polska

 

Ukazał się nr 32 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W najnowszym numerze rozmawiamy ze Sławomirem Szmalem. „Kasa” może zostać drugim z polskich piłkarzy ręcznych, który trafi do dziesiątki najlepszych sportowców Polski plebiscytu organizowanego przez „Przegląd Sportowy i TVP. Jest jeszcze czas, aby oddać głos na naszego bramkarza. Jego sympatycy w środku numeru znajdą plakat z jego wizerunkiem.

Tuż przed oddaniem numeru do druku zdążyliśmy zamieścić 28-osobowy skład zgłoszony przez Polskę do mistrzostw Europy 2010. Tylko z tej grupy trener Bogdan Wenta będzie mógł dalej wybierać zawodników, który zagrają na austriackich parkietach. Czy jest szansa na pierwszy w historii polskiej piłki ręcznej medal w imprezie tej rangi? Czas pokaże. Wiemy już, że na środku rozegrania zabraknie kapitana reprezentacji. Damian Wleklak wkrótce przejdzie operację barku.

Już dawno wśród kibiców Wisły Płock nie było takiego poruszenia jak przez ostatnie tygodnie. Niestety nie jest ono spowodowane nadzwyczajnymi wynikami odnoszonymi przez ich zespół. Powodem zamieszania jest zmiana na stanowisku trenera. Szwed Thomas Sivertsson ma być zbawcą utytułowanego klubu. Zobaczymy czy pod jego kierunkiem rozwinie się talent Kamila Mokrzkiego, któremu poświęciliśmy miejsce w tym numerze.

Dla której rodziny 150 pierogów z kapustą i grzybami może nie wystarczyć przy wigilijnym stole? Oczywiście chodzi o rodzeństwo Kubisztali. Kubełteam wchłonął już nie tylko dwie „koleżanki po fachu” ale i ekstraklasowego futbolistę.

O tym, że magia świąt Bożego Narodzenia działa mówi także Katarzyna Duran. Szczęśliwa mama kilkumiesięcznego Aleksandra, właśnie powróciła do drużyny SPR Lublin. W jej ślady wkrótce podąży Izabela Duda. Niezorientowanym wyjaśniamy, że w tym przypadku chodzi o macierzyństwo.

Dwukrotny mistrz Polski, wielokrotny reprezentant Polski, Damian Drobik przypomni o sobie na naszych łamach. Szczególnie dobrze powinni go pamiętać kibice z Gdańska i Płocka.

Złożyliśmy wizytę w domu państwa Stojković. Rastko, kołowy Vive Targi Kielce jest dumny z dwójki małych synów. Żona, Marija wciąż myśli o powrocie do czynnego uprawiania siatkówki. Serb, namiętny zbieracz zegarków, kiedyś trenował aikido i judo. Bardzo możliwe, że ten absolwent ekonomii uniwersytetu w Belgradzie w EURO 2010 zagra przeciw swoim klubowym kolegom.

Do karykatury (portretury), autorstwa Tomasza Kwiatkowskiego, wybraliśmy Karola Bieleckiego. To tylko niektóre materiały zamieszczone w ostatnim numerze HP w 2009 r. Spotykamy się już za miesiąc.

Zespół redakcyjny w 2010 roku życzy naszym wiernym Czytelnikom oraz wszystkim kibicom piłki ręcznej radości, miłości, pomyślności, zdrowia oraz spełnienia wszystkich najskrytszych nawet marzeń oraz oczywiście pozytywnych emocji, jakich dotąd nie doświadczyli.