Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 31 Handball Polska

Ukazał się nr 31 Handball Polska

 

Ukazał się nr 31 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK. Każdy z czytelników w dowolnym momencie może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W najnowszym numerze tematem przewodnim jest doskonała gra Vive Targi Kielce w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w listopadzie po twardym boju pokonali Bosne Gas Sarajewo, a później dwukrotnie ograli francuskie Chamery Savoire  Elitarna grupa „Top 16”, jest już dosłownie na wyciągnięcie dłoni. Jesteśmy świadkami pisania pięknej historii polskiej klubowej piłki ręcznej. Na okładce po raz pierwszy gościmy Rastko Stojkovica, najskuteczniejszego strzelca mistrzów Polski w Lidze Mistrzów. Spodziewamy się, że Vive w tym sezonie jeszcze nie raz dostarczy radości rodzimym kibicom.  Choć trzeba mieć świadomość, że na kolejnych etapach rozgrywek rywale będą coraz silniejsi.

Jedyny występ męskiej reprezentacji Polski w tym półroczu nie zakończył się sukcesem. Wybrańcy Wenty wygrali z Czechami i Słowakami, ale potknęli się na Rosjanach i to w obecności blisko pięciu tysięcy kibiców, którzy przybyli do poznańskiej Areny. Niewątpliwie sympatycy ręcznej liczyli na więcej i wielu z nich po prostu się zawiodło. Niech ten zimny prysznic będzie przestrogą przed występem w mistrzostwach Europy.

Ciekawie rokuje druga reprezentacja. Oczywiście nie wszyscy zawodnicy trafią do zespołu narodowego. Póki co miejsca w niej dla wszystkich utalentowanych zawodników nie wystarczy. Pozostaje gra w rezerwach. Warto dodać, że polska federacja jest prekursorem powoływania drugich reprezentacji.

Kobieca reprezentacja Polski, choć zajęła trzecia miejsce w Pannon Cup, to zostawiła pozytywne wrażenie. – Trzeba postawić na perspektywiczne dziewczęta, wybrać 20 zawodniczek, które będziemy konsekwentnie ogrywać. Nawet kosztem ewentualnych porażek i przegrywanych turniejów – to recepta selekcjonera Krzysztofa Przybylskiego na wyjście z zapaści reprezentacji. Sam szkoleniowiec deklaruje, że nie jest przyspawany do stołka i każdą decyzję Zarządu ZPRP przyjmie ze zrozumieniem.

Do czołowych zawodniczek tej kadry należą Kinga Polenz i Joanna Dworaczyk. Pierwsza sugeruje, że może trzeba coś poprzestawiać w głowach samych piłkarek. I zespół znów uwierzy w siebie. Druga potwierdza, że w kwalifikacjach EURO 2010 nie wszystko jeszcze stracone. Prywatnie marzy o … bliźniętach.

Piszemy też o metodach treningowych w zagranicznych ligach oczami grających tam polskich zawodniczek.

Wkrótce wystartuje nowa edycja Pucharu Polski. Dziwne, że większość klubów spoza ekstraklasy (te grają obligatoryjnie) nie jest zainteresowana udziałem w tych rozgrywkach. Są jednak chlubne wyjątki. Postanowiliśmy uhonorować te z najniższych lig i zaprezentowaliśmy historię i sukcesy UKS Olimp Grodków, MOKS Słoneczny Stok Białystok, MKKS Babia Góra Sucha Beskidzka.        

W tym numerze na plakacie umieściliśmy Henrika Knudsena. Do karykatury (portretury), autorstwa Tomasza Kwiatkowskiego, wybraliśmy bramkarza Kazimierza Kotlińskiego.

Tym razem nagrodą w konkursie jest koszulka reprezentacji Polski. Jak ją zdobyć? Wystarczy poprawnie odpowiedzieć poprawnie na zadanie pytanie, wysłać na adres redakcji kupon, wycięty ze środka numeru, i czekać na łut szczęścia w losowaniu. To oczywiście nie wszystkie artykuły, które tym razem przygotowaliśmy. Zapraszamy do lektury.