25 listopada 2009

Do trzech razy sztuka

Za trzecim podejściem Polska pokonała Rosję 33:29 (18:16) w kolejnym sprawdzianie, który rozegrano w Józefowie. Dwa poprzednie mecze goście rozstrzygnęli na swoją korzyść. Obie ekipy w kwietniu, w Rosji, wystąpią w tej samej grupie kwalifikacyjnej do mistrzostw Europy.


Kamil Syprzak szybko robi postępy Fot. Marek Skorupski


Na trzeci mecz młodzieżowi piłkarze Polski i Rosji wrócili do hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. W składzie gospodarzy zabrakło Adam Świątka i Aleksandra Kryszenia, których wezwały  obowiązki klubowe.

Do 10  min trwała wyrównana walka. Po golu Kamila Syprzaka Polacy objęli prowadzenie 7:6 i nie oddali go już do końcowej syreny. Po chwili Siergiej Żedik trafił z karnego w słupek, a podopieczni Jarosława Cieślikowskiego po dwóch kolejnych bramkach powiększyli przewagę do czterech goli. Niestety nasz zespół nie zawsze potrafi jeszcze wykorzystywać grę w przewadze. Co więcej zdarza się, że w takich sytuacjach sam traci bramki.


Dariusz Rosiek próbuje sforsować obronę rywali Fot. Marek Skorupski

Po chwilowej niemocy w ich szeregi Polaków wrócił spokój. Duża w tym zasługa Kamila Mokrzkiego, który kierował kolegami ze środka rozegrania. Po jego trafieniach oraz dobrze tego dnia dysponowanego leworęcznego Rafała Przybylskiego przewaga gospodarzy pod koniec pierwszej połowy wynosiła 2-3 gole.

Po przerwie skutecznością zaczął popisywać się prawoskrzydłowy Damian Misiewicz. Gdy zbliżała się 50 min przez chwilę dwóch Rosjan siedziało na ławce kar. Tym razem osłabienie rywali zostało wykorzystane i 54 min biało-czerwoni prowadzili 32:23. Sborna zdołała co prawda znacznie odrobić straty, ale złożyła się na to czerwona kartka, jaką Mokrzki ujrzał za sfaulowanie przeciwnika wychodzącego na pozycje sam na sam z bramkarzem. Niewątpliwie wygrana podbuduje polski zespół, który właśnie z Rosjanami, oraz Białorusinami, za pół roku będzie walczył o jedno miejsce premiowane awansem do finałów mistrzostw Europy.


Kamil Mokrzki jest już silnym punktem drużyny Fot. Marek Skorupski

POLSKA – ROSJA 33:29 (18:16) 
Polska: Dudek, Zajdler, Szczecina  – Syprzak 3, Pacześny 3, Mokrzki 5, Łangowski 2, Przybylski 7, Klinger 3, Szuszkiewicz 2, Rosiek 1, Nogowski 2, Misiewicz 5, Kary 4 min. Czerwona kartka: Mokrzki (57′).
Rosja: Michalkin, Piwowarow – Biezienar 5, Alechin 1, Nifanow 2, Popow 1, Czeliszczew, Glinka, Wizdenski 2, Żedik 10, Kalarasz 1, Kaszman 4,  Moraru 3. Kary 6 min.
Sędziowali: Mirosław Baum, Marek Góralczyk. Widzów 200.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest