Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 30 Handball Polska

Ukazał się nr 30 Handball Polska

 

Od kilku dni w salonach EMPiK, Kolportera oraz w siedzibie ZPRP jest do nabycia nr 30 miesięcznika Handball Polska. Każdy z czytelników może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W najnowszym numerze podsumowujemy ostatnie występy naszych eksportowych męskich i żeńskich drużyn klubowych. Jakkolwiek dotychczasowe mecze Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów należy zaliczyć jak najbardziej do udanych, to już zakończenie rywalizacji w 2.rundzie Pucharu EHF przez Wisłę Płock należy uznać za rozczarowanie. Polecamy zwłaszcza materiał o tym drugim przypadku. Dla niektórych może on być kontrowersyjny. Czekamy na Wasze opinie. Już mamy sygnały, że tekst wreszcie nie jest obojętny dla osób zatrudnionych w płockim klubie. Wcześniej odmówiono nam tam komentarza.

Mistrzynie Polski, SPR Lublin po raz piąty z rzędu nie awansowały do upragnionej Ligi Mistrzów. Za silne na ekstraklasę za słabe do walki w europejskiej elicie. Dużo w tym prawdy. Lubliniankom w tym sezonie nie pomógł nawet atut własnej hali. Na pocieszenie pozostanie im gra w Pucharze EHF.


Skoro jesteśmy przy klubowych rozgrywkach pod egidą EHF to polecamy artykuł o polskich zawodnikach grających w Anglii. Kilka lat temu wyjechali za chlebem z ojczyzny. Teraz w londyńskiej Olympii HC uczą Brytyjczyków egzotycznej dla nich gry, bo wyspiarze uzmysłowili sobie, że w programie igrzysk olimpijskich 2012 jest miejsce dla handballu. O tym, że angielska piłka ręczna jest typowo amatorskim sportem świadczy fakt, że żaden z trzech klubów z tego kraju nie zdobył choćby punktu w niedawnych kwalifikacjach Challenge cup.

Nie od dziś wiadomo, że siła Reprezentacji Polski oparta jest na piłkarzach z Bundesligi. W Niemczech nikt nie kwestionuje, że HSV Hamburg dysponuje najsilniejszym prawym rozegraniem. Dlaczego? Bo grają tam bracia Lijewscy. W raporcie z Bundesligi oceniamy grę Polaków. Karol Bielecki po 7.kolejkach klasyfikowany był na drugim miejscu wśród najlepszych strzelców. 

Kolekcjonerzy plakatów znajdą także coś dla siebie. Umieściliśmy na nim wspomnianego wyżej wicekróla strzelców Bundesligi.

Niektórym będzie trudno w to uwierzyć, ale w Czarnogórze handball uprawia zaledwie 400 kobiet. Ten mały kraj pokazuje, że dobra praca i właściwa selekcja, nawet małej grupy sportowców, może zaowocować zadowalającymi wynikami na arenie międzynarodowej. Czarnogórki ostatnio ograły w Lublinie Polki i po remisie z Rosją prowadzą w grupie 6 kwalifikacji EURO 2010.

Na łamach magazynu rozmawiamy z Gro Hammerseng i Grzegorzem Gowinem. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy bardziej niż kolejnych sukcesów pragnie … urodzić dzieci. Nowy nabytek Azotów Puławy jest rzadkim przykładem na to, że gole ten sam zawodnik może zdobywać prawą jak i lewą ręką.

Od tego numeru będziemy zamieszczać karykatury znanych osób związanych z naszą dyscypliną. Cykl grafik rozpoczynamy od przedstawienia podobizny Sławka Szmala.

Tym razem nagrodą w konkursie jest piłka z autografami naszej męskiej reprezentacji Polski. Jak ją zdobyć? Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zadanie pytanie, wysłać na adres redakcji kupon, wycięty ze środka numeru, i czekać na łut szczęścia w losowaniu.To oczywiście nie wszystkie artykuły, które tym razem przygotowaliśmy. Zapraszamy do lektury.