9 września 2009

Mistrzowie Polski – duma Kuźni

Wielka radość w małej Kuźni Raciborskiej – donosiła 55 lat temu prasa, gdy miejscowa Stal po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrza Polski w piłce ręcznej 11-osobowej. W minioną sobotę klub hucznie obchodził ten jubileusz. Przyjechali mistrzowie z tamtego okresu. Odznaczono zasłużonych i rozegrano mecz wspomnień.

W Kuźni Raciborskiej chcą nawiązać do sukesów sprzed lat /Fot. naszraciborz.pl

Sport w Kuźni bierze nowy oddech. Głęboko wierzę, że stać nas na kolejne sukcesy – powiedziała burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin, po czym w asyście posła Henryka Siedlaczka odsłoniła jubileuszowy obelisk. Na tablicy pamiątkowej uwieczniono nazwiska twórców sukcesu kuźniańskiego klubu: Eryka Pchałka, Oswalda Gajka, Gerarda Klichty, Stefana Kubiczka i Mieczysława Nitefora. – Miejmy nadzieje, że sport w Kuźni zostanie odbudowany – dodał Władysław Gumieniak, który przybliżył zebranym sylwetki zasłużonych. W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele władz ZPRP – wiceprezes Ryszard Mach i sekretarz generalny Marek Góralczyk.

Niezwykłemu jubileuszowi towarzyszyła chwila refleksji. – Kiedyś mówiło się, że każde dziecko w Kuźni rodzi się z piłką. Ale żeby nią dobrze operować, potrzebna jest praca, potrzebne są warunki – zaznaczyła burmistrz Rita Serafin i zdradziła plany związane z modernizacją sali sportowej ZSOiT w Kuźni Raciborskiej.


Dawnych wspomnień czar /Fot. naszraciborz.pl

Zawodnicy Stali sukces z 1954 r. powtórzyli da lata później, natomiast tytuł Mistrza Polski Juniorów w piłce ręcznej 11–osobowej zapewnili sobie w 1959 r.

Więcej informacji oraz galerię zdjęć z Jubileuszu znajdziesz TUTAJ

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest