Strona główna | Szkolenia | „Sportowe wakacje” w Potoczku

„Sportowe wakacje” w Potoczku

 

W zgrupowaniu piłki ręcznej „Sportowe Wakacje” 2009r. w Potoczku wzięło udział sześć zespołów: dwa zespoły dziewcząt z Radzymina i z Winnicy oraz cztery zespoły chłopców z miejscowości: Opole, Siemianowice Śląskie, Staszów oraz Ulan-Majorat- wszystkie drużyny z kategorii wiekowej 1995/1996. Kierownikiem wyszkolenia był Stanisław Majorek, trener brązowych medalistów olimpijskich z 1976 r.

Uczestnicy obozu
W każdej chwili uczestnicy obozu mogli liczyć na jego pomoc, doświadczenie oraz bardzo cenne wskazówki dotyczące pracy i szkolenia młodzieży. Zajęcia treningowe odbywały się trzy razy dziennie w przepięknej hali sportowej położonej w kompleksie dworkowo-leśnym przy Zespole Szkół Rolniczych w Potoczku. Program szkolenia obejmował ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz doskonalenie techniki i taktyki gry w piłkę ręczną. Wieczorami były rozgrywane mecze podczas, których można było wykorzystać umiejętności zdobyte na treningach. Kilkakrotnie udało się zorganizować mini turnieje z zespołami „Vive Kielce”, które przebywały na obozie sportowym w pobliskim Janowie Lubelskim.


Kadra szkoleniowa


Oprócz ciężkiej pracy na treningach młodzież zapoznała się z historią okolicy, uczestnicząc w wycieczkach autokarowych i pieszych. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w testach sprawności nagrody.

Wszystko to możliwe było dzięki zaangażowaniu Pana Pawła Wiśniowskiego, który sprawował pieczę nad organizacją obozów „Sportowe Wakacje”.

LUKS „Lider” Winica

Sekcja piłki ręcznej w Winnickim klubie działa od 2002 roku. LUKS „dochował” się już jednego rocznika dziewcząt, (1996), który czterokrotnie występował już w finałach Mistrzostw Polski (w dzieciach 2005, młodziczkach 2007 i dwa razy w juniorkach młodszych 2008 i 2009) oraz zajął II miejsce na turnieju w Teramo we Włoszech w 2008 roku. Dziewczęta trenujące w Potoczku (rocznik 1996) zapowiadają się również obiecująco. W rozgrywkach dzieci 2009 przegrały tylko z czołówką zespołów z Finału Pucharu Polski. Jako klub organizował już dwa finały Mistrzostw Polski 2005 i 2009, Finał Nadziei Olimpijskich 2006 oraz co roku gości dwa razy czołówkę krajowych zespołów na turniejach. Opiekunem zespołów jest Tomasz Szeliga.

UKS „Dwójka” Radzymin

UKS „Dwójka” Radzymin został założony w 2004r. Stowarzyszenie zrzesza uczniów Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych z Radzymina oraz z pobliskich miejscowości. W 2006r. na bazie porozumienia z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu (ROKiS) powołano sekcję piłki ręcznej dziewcząt. Trenerem zespołu jest Ewa Filipek – instruktor piłki ręcznej. Od sezonu 2007/2008 UKS bierze udział w rozgrywkach Ligi Młodziczek Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej.

UKS "Sprint" Ulan Majorat

UKS "Sprint" w Ulanie-Majoracie od wielu lat z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież w zakresie piłki ręcznej. Szkoleniem objęci są chłopcy i dziewczęta w wieku IV – VI klasa SP oraz I – III gimnazjum w wymiarze 3 – 4 razy w tygodniu. Zawodnicy tego klubu wielokrotnie uczestniczą w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego i zajmują miejsca medalowe. Są stałymi bywalcami turniejów ogólnopolskich, z których również przywożą trofea. Corocznie uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w kategorii dzieci, młodzik, junior młodszy. Pięciokrotnie reprezentowali województwo lubelskie w Ćwierćfinałach Pucharu Polski Młodzików i Dzieci. UKS "Sprint" jest również organizatorem turniejów ogólnopolskich. W bieżącym roku po raz ósmy gościli 35 drużyn z sześciu województw. Dziesięciokrotnie uczestniczyli w obozach sportowych z cyklu "Sportowe Wakacje". Trenerem zespołu jest Wiesław Zienkiewicz.

MKS Siemianowice
Stowarzyszenie zrzesza uczniów SP i gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z Siemianowic Śl. Trenerem zespołu rocznika 1995 jest Sylwia Styperek. W każdym sezonie bierze udział w rozgrywkach ligowych o Mistrzostwo Śląska w swojej kategorii wiekowej; w ubiegłym sezonie zajął V miejsce. W tym roku MKS po raz czwarty już uczestniczył w zgrupowaniu piłki ręcznej w ramach „Sportowych wakacji”.

Gwardia Opole

Zespół młodzików Gwardii Opole stanowi 14 chłopców z rocznika 1995. Zdecydowana większość trenuje piłkę ręczną od 6 klasy szkoły podstawowej. Cechą charakterystyczną zespołu są dobre warunki fizyczne zawodników, co optymistycznie rokuje na przyszłość. Na co dzień trenujemy cztery razy w tygodniu (w tym mecz). Dodatkowo pięciu chłopców uczęszcza do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej. Trener jest Wojciech Aksamit.

Staszów

Zespół opiera się na uczniach z Czajkowa. Pomimo, że pochodzi z małej miejscowości już zdołał awansować do finału Mistrzostw Polski zajmując VII miejsce.  Chłopcy robią ciągłe postępy, więc możemy się spodziewać w przyszłości jeszcze nie jednego sukcesu. Trenerem zespołu jest Grzegorz Kwasek.

PODZIĘKOWANIA OD LUKS LIDER WINNICA (plik pdf)