Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 28 Handball Polska

Ukazał się nr 28 Handball Polska

 

Ukazał się nr 28 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach Empik. W dowolnym momencie każdy z czytelników może zamówić prenumeratę w ZPRP.

W najnowszym numerze podsumowujemy ostatnie występy męskiej reprezentacji Polski, która po raz piaty zagra w finałach mistrzostw Europy. Zaczęło się od remisu ze Szwecją zanotowanego w dramatycznych okolicznościach we Wrocławiu. Później nadszedł czas na  przekonywujące zwycięstwa w Czarnogórze i z Rumunią w Kielcach. Efekt? Pięć punktów i kolejny awans do imprezy najwyższej rangi.

Los zadecydował, że już wkrótce ponownie zagramy z drużyną „Trzech Koron”.  Inni rywale w grupie fazy wstępnej Euro 2010 to Niemcy i Słowenia. – Specyfika mistrzostw Europy jest taka, że każdy mecz jest praktycznie ostatnim meczem na turnieju, więc nie ma sensu gdybać, czy losowanie mogło być lepsze, czy trafiliśmy dobrze – mówi dla HP trener Bogdan Wenta.

Polakom na początek austriackich mistrzostw przyjdzie grać w Innsbrucku. Ma to i dobre strony, gdyż w przypadku kwalifikacji do rundy zasadniczej (czy ktoś z naszych kibiców w to wątpi?) Biało-czerwoni zostaną w tym mieście. Gdy do zespołu powrócą Grzegorz Tkaczyk i Mariusz Jurasik to … tak, tak zdobycie medal będzie bardzo realne.

Potwierdza to Sławomir Szmal, z którym przeprowadziliśmy wywiad. Nasz najlepszy bramkarz zanim udał się na zasłużony urlop pojechał do Szwecji na „korepetycje”. Udziela ich były znakomity bramkarz Tomas Svensson.

Pod koniec czerwca podopieczne Krzysztofa Przybylskiego wzięły udział w Chinach w dwóch międzynarodowych turniejach, w których rywalizowały z zespołami Chin i Korei Południowej. W porównaniu do poprzednich meczów towarzyskich z Rumunią w kadrze na „China Cup” doszło do kilku zmian. Przede wszystkim grały Karolina Kudłacz i Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Powroty okazały się bardzo korzystne dla zespołu narodowego.

W artykule „Kupić, sprzedać, potargować” odnotowujemy transfery przed nowym sezonem ligowym. Nabytki Vive i  Wisły naprawdę mogą imponować. W zasadzie reszta stawki może od początku, co najwyżej, zabiegać o brązowy medal.

Piórem Wojciecha Osińskiego już po raz trzeci przedstawimy ranking najlepszych polskich szczypiornistów. W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem z listy wypadło 18 zawodników. Sporo zmian zaszło na czołowych miejscach. Krzysztof Lijewski wyprzedził swojego brata Marcina, Damian Wleklak przeskoczył Grzegorza Tkaczyka i Bartłomieja Jaszkę, a Michał Jurecki zastąpił na prowadzeniu Karola Bieleckiego. O reszcie zawodników sklasyfikowanych na czołowych siedmiu miejscach każdej pozycji na boisku można przeczytać w środku magazynu.

Z wakacyjnego numeru można m.in. dowiedzieć się, że specjalnością Kazimierza Kotlińskiego, bramkarza Vive jest … golonka w piwie i duszona w ziołach karkówka.

W fotoreportażu z norweskiego Larvik przypomnimy Mistrzostwa Europy z udziałem dwóch polskich reprezentacji – mężczyzn i kobiet.   

To oczywiście nie wszystkie artykuły, które tym razem przygotowaliśmy. Czytelnikom życzymy udanych wakacji, także tych na sportowo. Prosimy o nadsyłania zdjęć związanych z piłką ręczną. Najciekawsze opublikujemy we wrześniowym numerze.