15 czerwca 2009

Sprawdziany juniorek z Rosją

Reprezentacja Polski juniorek rozegrała na Pomorzu trzy kontrolne mecze z rówieśniczkami z  Rosji. Rywalki, zgodnie z przewidywaniami, okazały się bardzo wymagające i wygrały wszystkie spotkania.

Po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw Europy w drużynie Romana Jezierskiego nastąpiła kilka zmian. – Kierunek zmian personalnych okazał się słuszny. Nie znaczy to wcale, że zespół nie wymaga następnych korekt – ocenił szkoleniowiec.

Sprawdziany potwierdziły, że polska reprezentacja wciąż ustępuje czołowym zespołom europejskim  gorszymi warunkami fizycznymi i motorycznymi.- Mamy świadomość także innych naszych niedoskonałości jak technika indywidualna i operowanie piłką. Walczymy, ale w konfrontacji z uznanymi firmami nadal brakuje nam wymienionych  argumentów  – dodał Jezierski.

Jego podopieczne za trzy tygodnie spotkają się na konsultacji w Warszawie. W dniach 9-12 lipca zagrają w turnieju w Marsylii. Czynione są starania, aby we wrześniu ponownie zmierzyć się z reprezentacją Rosji.   

Kościerzyna:

Polska – Rosja 21:31 (10:17)
POLSKA: Montowska, Sagała – Kasuła 2, Winiarska 1, Gadzina 1, Galińska 2, Pawłowska, Tomczyk, Pieniowska, Andrzejewska 5, Zych 3, Fierka 1, Skonieczna 4, Drabik 2.  

Malbork:

Polska – Rosja 17:26 (8:13)
POLSKA: Wawrzynkowska, Sagała – Kasuła 1, Winiarska 2, Gadzina 2, Galińska 1, Pawłowska 1, Tomczyk 1, Pieniowska 1, Andrzejewska 3, Zych, Fierka, Skonieczna 2, Drabik 3.  

Gdynia:
Polska – Rosja 28:32 (11:20)
POLSKA: Montowska, Sagała, Wawrzynkowska – Kasuła 1, Winiarska 5, Gadzina 4, Galińska 2, Pawłowska 5, Tomczyk, Pieniowska 2, Andrzejewska 1, Zych 6, Fierka, Skonieczna, Drabik 2.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest