26 maja 2009

Play offy zostają

Zarząd ZPRP uchwalił, że w rywalizacji o mistrzostwo Polski zostanie zachowany system play off. Jest tylko jeden warunek. W sezonie zespoły nie mogą rozegrać więcej niż 35 meczów.

Kolegium Ligi, idąc za głosem klubów męskiej ekstraklasy,  w przedstawionej Zarządowi propozycji opowiadało się za zniesieniem play off. W ich miejsce (po rundzie zasadniczej) miałby się pojawić podział na „.szóstki”. Ten projekt miał kilku zwolenników wśród członków Zarządu. Z kolei ze strony klubów żeńskiej ekstraklasy nie było sprzeciwów pod adresem play offów. – W klubowej polskiej piłce ręcznej powinien obowiązywać jeden spójny system rozgrywek, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn – uzasadniał prezes Andrzej Kraśnicki mając na myśli

Zaproszony na spotkanie wicedyrektor Polsatu Paweł Wójcik przedstawił racje przemawiające za zachowaniem play off. – Od strony medialnej, emocji związanych z wyłonieniem mistrza kraju, jest to najlepszy system – argumentował.  

Ostatecznie zwyciężyła, choć nie jednogłośnie, opcja utrzymująca system play off. Kwestią otwarta pozostaje jedynie liczba gier potrzebna do wyłonienia medalistów mistrzostw Polski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest