Strona główna | ZPRP | Play offy zostają

Play offy zostają

 

Zarząd ZPRP uchwalił, że w rywalizacji o mistrzostwo Polski zostanie zachowany system play off. Jest tylko jeden warunek. W sezonie zespoły nie mogą rozegrać więcej niż 35 meczów.

Kolegium Ligi, idąc za głosem klubów męskiej ekstraklasy,  w przedstawionej Zarządowi propozycji opowiadało się za zniesieniem play off. W ich miejsce (po rundzie zasadniczej) miałby się pojawić podział na „.szóstki”. Ten projekt miał kilku zwolenników wśród członków Zarządu. Z kolei ze strony klubów żeńskiej ekstraklasy nie było sprzeciwów pod adresem play offów. – W klubowej polskiej piłce ręcznej powinien obowiązywać jeden spójny system rozgrywek, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn – uzasadniał prezes Andrzej Kraśnicki mając na myśli

Zaproszony na spotkanie wicedyrektor Polsatu Paweł Wójcik przedstawił racje przemawiające za zachowaniem play off. – Od strony medialnej, emocji związanych z wyłonieniem mistrza kraju, jest to najlepszy system – argumentował.  

Ostatecznie zwyciężyła, choć nie jednogłośnie, opcja utrzymująca system play off. Kwestią otwarta pozostaje jedynie liczba gier potrzebna do wyłonienia medalistów mistrzostw Polski.