Strona główna | PGNiG Superliga mężczyzn | Wielki mecz w Ostrowie Wlkp.

Wielki mecz w Ostrowie Wlkp.

 

Firmy Prestige sp.j. oraz Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia zapraszają na konferencję prasową poświęconą spotkaniu gwiazd piłki ręcznej Ostrovia – HSV Handball Hamburg.

Konferencja prasowa odbędzie się w piątek, 24 kwietnia 2009 r., w restauracji Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.30.

Mecz, jakiego dotąd nie było

To będzie wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w historii nowoczesnej piłki ręcznej w Polsce dojdzie do meczu na otwartym obiekcie. 12 sierpnia 2009 r. na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim spotkają się zespoły Ostrovii i HSV Hamburg.


Bracia Lijewscy /Fot. Krzysztof Rajczyk

HSV Hamburg to zdobywca Pucharu Europy Zdobywców Pucharów sprzed dwóch lat oraz brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Europy z 2007 r. To także półfinalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. W zespole z Hamburga występuje czterech medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata. W sumie zaś podczas ostatniego czempionatu w Chorwacji, w różnych narodowych reprezentacjach, grało aż ośmiu zawodników posiadających na co dzień ważny kontrakt z drużyną z Hamburga.  

Drużyna Ostrovii, która obecnie występuje w polskiej I lidze przystąpi do spotkania z HSV Hamburg w historycznym składzie. Oprócz obecnych graczy, w szeregach ostrowskiego zespołu zobaczymy bowiem najsłynniejszych wychowanków Ostrovii – braci Krzysztofa i Marcina Lijewskich, Bartłomieja Jaszkę, Bartłomieja Tomczaka i Roberta Kielibę. Trzej pierwsi stanowią obecnie o sile reprezentacji Polski. Dwaj kolejni to gracze czołowych drużyn polskiej ekstraklasy. W takim zestawieniu, pokazującym olbrzymi potencjał ostrowskiego szczypiorniaka, Ostrovia nigdy dotąd nie grała!

Mecz zostanie rozegrany na otwartym stadionie na specjalnie położonym parkiecie. W historii siedmioosobowej piłki ręcznej w Polsce nie było jeszcze dotąd takiego wydarzenia. Niewiele było takich spotkań także w dziejach tej dyscypliny sportu na świecie. Te zaś, które dochodziły do skutku, zawsze gromadziły kilkudziesięciotysięczną widownię. Spotkanie będzie miało bogatą oprawę artystyczną.