Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 25 Handball Polska

Ukazał się nr 25 Handball Polska

 

Ukazał się nr 25 miesięcznika „Handball Polska”. Magazyn jest dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Dostępny będzie także w wybranych klubach zespołów ligowych. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.   

Po raz 25 spotykamy się z sympatykami szczypiorniaka na naszych łamach. Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego związanego z polską piłką ręczną. Ostatnio jak grom z jasnego nieba przed media, lotem błyskawicy, przetoczyła się wiadomość, że Mariusz Jurasik kończy karierę w reprezentacji Polski.

Powiedziałem, że chorwackie mistrzostwa świata będą ostatnimi w kadrze – mówi popularny „Józek” w naszym czasopiśmie. Zawodnik jakich niewielu na świecie, który przez 12 lat z największym szacunkiem zakładał biało-czerwoną koszulkę z orzełkiem. Na szczęście Jurasik unika kategorycznego stwierdzenia, że już nigdy więcej nie zagra w zespole narodowym. To dobrze, bo w Londynie będzie miał do spełnienia medalowe marzenie, które nie urzeczywistniło się w Pekinie.

Tymczasem kadra Bogdana Wenty szykowana na mecze z Turcją musi sobie radzić bez „Józka”. Dołączył do niej za to, bo po dłuższej nieobecności, Michał Kubisztal. W porównaniu do drużyny, która na przełomie stycznia i lutego wywalczyła brązowy medal MŚ zaszło w niej sporo zmian. Nie ma w niej kontuzjowanych Bartosza Jureckiego, Bartłomieja Jaszki i braci Lijewskich. W tej sytuacji szansę na grę otrzymało, oprócz „Kubła” dwóch debiutantów Michał Szyba i Adam Twardo.

W fotoreportażu zaprezentujemy występ kobiecej reprezentacji Polski w czeskim Chebie. Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego z jednym remisem na koncie zajęły tam ostatnie miejsce. – To nam chluby nie daje, ale wstydu też nie przynieśliśmy – uważa polski szkoleniowiec. W Chebie zabrakło Karoliny Kudłacz, z którą rozmawiamy na temat jej bardzo prawdopodobnego przejścia do innej ligi.

W materiale „Pogrzebana sekcja” piszemy o tym jak dorobek sekcji z dużymi tradycjami może w krótkim czasie zostać roztrwoniony. Mowa oczywiście o piłkarkach AZS AWFiS Gdańsk i ich trenerze Jerzym Cieplińskim. Nie trudno było się domyślić, że doświadczony szkoleniowiec długo będzie czekał na nową ofertę pracy. Przedstawił ją rywal zza miedzy – Łaczpol Gdynia. A w Gdańsku włodarzom klubu zostały tylko piękne wspomnienia i grupa juniorek rzuconych na głęboką wodę.

Z polską piłką ręczną w kobiecym wydaniu nie jeszcze tak źle skoro znaleźli się chętni zorganizowania, po raz pierwszy od 10 lat, Meczu Gwiazd.  23 maja w Nowym Sączu zespół Północy poprowadzi Waldemar Szafulski, a drużynę Południa Bożena Karkut.

Wywiadem z Jackiem Kasprzykiem – dyrektorem PlusLigi Kobiet, prowadzącej profesjonalne rozgrywki w piłce siatkowej rozpoczynamy cykl przedstawiający organizację w polskich ligach zawodowych.  

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.