31 października 2021

Ostrovia liderem Ligi Centralnej

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski została nowym liderem Ligi Centralnej, która po wysokim zwycięstwie w Olsztynie wyprzedziła KS AZS-AWF Białą Podlaską jedynie dzięki różnicy bramek. Po siedmiu seriach gier obie drużyny pozostają niepokonane.

Wciąż nie do zatrzymania są zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego i Białej Podlaskiej. Po siedmiu kolejkach Ligi Centralnej obie drużyny mają na swoim koncie komplet 21 punktów. Ostrowianie w imponującym stylu pokonali w Olsztynie Warmię 35:28, natomiast akademicy z Białej Podlaskiej okazali się lepsi od Padwy Zamość zwyciężając na własnym parkiecie 29:26. Tuż za nimi znajdują się KPR Legionowo oraz SPR GKS Autoinwest Żukowo, które niespodziewanie musiały uznać wyższość rywali z Wągrowca i Legnicy.

Ciekawie było też w starciu Budnex Stali Gorzów z Orlen Upstream SRS Przemyśl. Gospodarze do przerwy przegrywali 8:12, jednak tuż rozpoczęciu drugiej połowy Stal rzuciła się do odrabiania strat. Ich pogoń była na tyle skuteczna, że w 38 minucie na tablicy widniał już remis 13:13. Dzięki bardzo dobrej postawie m.in. Dawida Pietrzkiewicza (7 bramek), Stal zdołała wygrać całe spotkanie 23:21.

W klasyfikacji strzelców, z przewagą 16 trafień, prowadzi Paweł Gregor z MKS Nielby Wągrowiec (65 bramek).