5 listopada 2021

Juniorzy nie sprostali silnej Norwegii

Reprezentacja Polski juniorów uległa Norwegii 22:29 podczas towarzyskiego spotkania w Gryfinie. Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów naszej kadry z reprezentacją Norwegii.

Polacy mimo dużego zaangażowania tylko na początku spotkania dotrzymywali kroku Norwegom, którzy dość szybko odpowiedzieli na minimalne prowadzenie naszej drużyny i z każdą minutą budowali swoją przewagę prowadząc do przerwy siedmioma bramkami. Druga odsłona gry to zdecydowanie lepsza gra Polaków, którzy starali się nawiązywać walkę z silniejszym rywalem. Niestety, strata z pierwszej połowy była zbyt duża i ostatecznie goście wygrali to spotkanie 29:22.

Najlepszym zawodnikiem meczu wśród Biało-Czerwonych został Cezary Surgiel, z kolei u Norwegów Gran Hans.

Rewanż już w sobotę o godz. 18:00.

Polska – Norwegia 22;29 (8:15).