6 listopada 2021

Szwecja ponownie triumfuje

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 28:32 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Kristianstad. Było to drugie starcie obu drużyn podczas listopadowej wizyty kadry Patryka Rombla w Szwecji.

Polacy rozpoczęli pierwszą połowę bardzo mocno starając się dotrzymywać kroku wicemistrzom świata. Niestety już po 10 minutach gry to gospodarze włączyli drugi bieg budując swoją przewagę. Biało-Czerwoni starali się gonić rywali, jednak ci wykazywali się bardzo dobrą grą w obronie, co zaprocentowało kilkoma kontrami zakończonymi bramką. Dzięki temu to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 20:15.

Po przerwie Polacy ruszyli do odrabiania strat i od pierwszych minut drugiej połowy postawili trudne warunki Szwedom. Mocna gra w obronie pozwoliła nam zbliżyć się do wicemistrzów świata i napsuć nieco krwi rywalowi. Ostatecznie Polacy przegrali to spotkanie 28:32, jednak druga połowa pokazała, że walki i zaangażowania nie zabrakło naszej drużynie do ostatniej minuty.

Szwecja – Polska 32:28 (20:15).

Szwecja: Johannesson, Thulin – Claar 6, Chrintz 5, Sandell 5, Gottfridsson 3, Johansson 2, Nielsen 2, Mellegard 2, Lagergren 2, Carlsbogard 1, D. Pettersson 1, F. Pettersson 1, Persson, Moeller, Wallinius, Chrintz

Polska: Kornecki, Zembrzycki – Syprzak 8, Olejniczak 4, Przybylski 4, Adamski 3, Daszek 3, M. Gębala 3, Czuwara 1, Beckman 1, Chrapkowski 1, Walczak, Potoczny, Komarzewski, W. Tomczak