10 listopada 2021

Oświadczenie Związku Piłki Ręcznej w Polsce

W związku z wydarzeniem chuligańskim podczas meczu I ligi mężczyzn w Chrzanowie, dnia 6.11.2021 o godz. 18:00 pomiędzy drużynami Unimetal Recykling MTS Chrzanów i AZS UJK Kielce, w którym naruszona została nietykalność cielesna sędziego prowadzącego zawody oświadczamy, iż Związek Piłki Ręcznej w Polsce będący organizatorem rozgrywek w piłce ręcznej I ligi kobiet i mężczyzn, poczyni wszelkie kroki celem niedopuszczenia do wystąpienia podobnych zdarzeń w przyszłości.

Żadne sytuacje na boisku, a także pozasportowe emocje, nie mogą usprawiedliwiać tak karygodnego zachowania. Cierpi na tym wizerunek zarówno całej dyscypliny, jak i wszystkich sponsorów oraz partnerów zaangażowanych w jej rozwój.

Informujemy również, iż każde tego typu zdarzenie skutkuje i będzie skutkowało wnioskiem do odpowiednich organów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, o stosowanie jak najbardziej restrykcyjnych środków dyscyplinarnych wobec organizatorów meczów, którzy nie radzą sobie z tak podstawowym zadaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników zawodów. Dodatkowo podobne zdarzenia zostaną zgłoszone organom ścigania.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest