26 listopada 2021

Kraków i Małopolska gospodarzami MŚ2023

Kraków oraz Małopolska to kolejni gospodarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z partnerów turnieju będzie Polska Organizacja Turystyczna.

Miasto Kraków i Województwo Małopolskie to miejsca, które już przy okazji EHF Euro 2016 pokazały, że mogą być domem polskiej piłki ręcznej. Tamtejszy obiekt – TAURON Arena Kraków – był sercem turnieju, a występy reprezentacji Polski kierowanej przez Michaela Bieglera za każdym razem wypełniały trybuny do ostatniego miejsca.

– Stawiamy na partnerów sprawdzonych w boju. Władze Krakowa i Małopolski to przyjaciele sportu i piłki ręcznej. Chcemy, aby nasz turniej był prawdziwym świętem szczypiorniaka i został zapamiętany na długo jako wyjątkowe wydarzenie. Liczymy nie tylko na wielkie emocje, ale także promocję sportu wśród dzieci i młodzieży – zapowiada prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

– 28.   Mistrzostwa   Świata   Mężczyzn   to   kolejna   wspaniała   okazja   do   promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że za sprawą turnieju Kraków przeżyje wielkie sportowe święto z udziałem kibiców z Polski i zagranicy – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Cieszę się, że po raz kolejny do naszego miasta zawita piłka ręczna na najwyższym   poziomie.   W   2016   roku   TAURON   Arena   Kraków   była   miejscem rozgrywek wszystkich grupowych spotkań reprezentacji Polski, a także meczu o 3.   miejsce   i   finału   Mistrzostw   Europy   w   Piłce   Ręcznej   Mężczyzn   2016.   Rok wcześniej w naszej hali biało-czerwoni rozegrali kilka spotkań towarzyskich. W ostatnich   latach   Kraków   był   także   gospodarzem   licznych   wydarzeń   rangi europejskiej i światowej: siatkarskich, kajakarskich, piłkarskich. Mając w pamięci tę udaną współpracę w 2016 roku cieszę się, że do naszego miasta wraca także piłka ręczna i to w postaci najważniejszej imprezy roku 2023.

– To ogromny zaszczyt, że Kraków i Małopolska będą gospodarzami mistrzostw świata – mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. – Nie mam wątpliwości, że będzie to wyjątkowe święto dla sportowców i kibiców, a także kolejna szansa na promocję naszego regionu. Warto dodać, że w naszym województwie wielokrotnie odbywały się prestiżowe wydarzenia sportowe o międzynarodowym charakterze – chociażby ostatnio Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – podczas których gościliśmy sportowców z całego świata. Wspieramy tego typu międzynarodowe przedsięwzięcia, bowiem chcemy zarażać sportową pasją młodych ludzi, ale także promować naszą piękną Małopolskę.

Narodowym Dostawcą 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn będzie Polska Organizacja Turystyczna (POT). – To dla nas strategiczne partnerstwo, bo mamy wspólne cele. Każda wielka impreza sportowa to zarówno okazja do rywalizacji, jak i promocji kraju jako miejsca atrakcyjnego dla turystów – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

– Gościnność to doceniana przez turystów cecha charakteryzująca Polaków. Wierzymy, że jako gospodarz turnieju zachęcimy i zainspirujemy głodnych sportowych emocji gości zagranicznych do ponownych podróży do naszej ojczyzny. Kraków i Małopolska nie tylko są najchętniej odwiedzanymi miejscami w Polsce, ale też poprzez swoją infrastrukturę i świetną organizację czynią z regionu bazę wielu dużych imprez sportowych – przyznaje prezes POT-u Rafał Szlachta.

TAURON Arena Kraków ugości 21 z 61 meczów turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Będą wśród nich występy Polaków w rundzie głównej. – Awans naszej drużyny do tej fazy rozgrywek cel podstawowy. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie stycznia zobaczymy naszą reprezentację w Krakowie – mówi prezes Szczepański. Mistrzostwa świata będą miały po polskiej stronie sześciu gospodarzy. To cztery miasta (Katowice, Płock, Kraków) oraz dwa regiony (Śląsk, Małopolska). Ostatnie Miasto Gospodarza turnieju poznamy na początku grudnia. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com. Sprzedaż biletów na mecze w Polsce rozpocznie się w marcu 2022 roku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest