27 listopada 2021

Druga porażka Polek w Madrycie

Reprezentacja Polski przegrała drugie spotkanie podczas towarzyskiego turnieju w Madrycie. W sobotę Polki uległy Hiszpankom 25:27.

Polki tylko na początku spotkania były równym rywalem dla faworyzowanych Hiszpanek. Z każdą kolejną minutą to gospodynie kontrolowały mecz grając mądrze zarówno w ataku jak i w obronie. Biało-Czerwone popełniały natomiast dość sporo prostych błędów co skrzętnie wykorzystywał rywalki.

Na początku drugiej połowy Polki zdołały doprowadzić do remisu 19:19, jednak Hiszpanki dość szybko odbudowały swoją przewagę. Ostatecznie nasz zespół przegrał to spotkanie 25:32.

W niedzielę Biało-Czerwone na zakończenie turnieju w Madrycie zmierzą się ze Słowacją.

Hiszpania – Polska 32:25 (16:14)

Hiszpania: Castellanos, Navarro – Martin 4 (2/2), Campos 3, Arderius 3, Cesareo 1, L. Hernandez, Gutierrez 3 (1/2), Etxeberria 1, Gonzalez, Lopez 3, Gassama 2, Fernandez, Rodriguez, A. Hernandez 1, Espinola 6, Arcos 1 i Barbosa 4

Polska: Zima, Maliczkiewicz – Zimny, Płomińska 1, Kobylińska 5, Balsam 4 (4/4), Gęga, Matuszczyk 4, Górna 2, Więckowska, Rosiak 1, Nosek 3, Szarawaga 1, Achruk 2, Roszak 1 i Nocuń 1