4 grudnia 2021

Wygrać z Rosją – Zapowiedź

Czas na kolejne starcie Biało-Czerwonych podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii. W drugim spotkaniu grupy B Polki zmierzą z Rosją. Początek meczu w niedzielę o godz. 18:00.

Po porażce z Serbią 21:25, Polki czeka trudne zadanie: Pokonać Rosję! Zadanie trudne, ale z pewnością w zasięgu naszej reprezentacji i choć to Rosjanki uznawane są za faworytki, to podopieczne Arne Senstada zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska. Jak zgodnie podkreślają nasze dziewczyny, kluczem do sukcesu będzie mocna obrona oraz unikanie własnych błędów.

Najważniejszą informacją przed meczem z Rosją jest brak urazów w naszym zespole. Wszystkie dziewczyny są zdrowe i gotowe do walki. Piątkowe spotkanie to już historia, a wśród naszych zawodniczek można wyczuć sportową złość i chęć udowodnienia, że nie boją się żadnego rywala.

W sobotę Polki odbyły jeden trening na siłowni, a pozostałą część dnia spędziły na regeneracji i analizach wideo. W dniu meczowym czeka je jeszcze poranny rozruch w hali oraz kolejne wideo poświęcone grze rywalek.

Przedstawienie rywala:

Rosjanki na mistrzostwa świata udadzą się mocno przebudowanym zespołem. W porównaniu ze składem z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie Rosjanki wywalczyły srebrny medal, zabraknie: Anny Sen (140 meczów / 374 bramki), Vladleny Bobrovnikovej (78/202), Poliny Vedekhiny (47/100), Anny Vyakhirievej (105/470), Poliny Kuznetsovej (157/419), kapitan Darii Dmitrievej (104/352) oraz bramkarek Viktorii Kalininy (101/1) i Anny Sedoykiny (165/9). Dodatkowo w składzie brakuje też doświadczonej Darii Samokhiny (52/166).

To ogromne osłabienia Sbornej, jednak trenerka Liudmila Bodniewa podkreśla, że jej młody zespół jest bardzo ambitny i pełen jakości. O sile rosyjskiej reprezentacji mają decydować: Julia Managarova, Ekaterina Ilina czy młode zawodniczki CSKA Moskwa: Antonina Skorobogatchenko oraz Elena Michajliczenko.

„Za każdym razem kiedy gramy na takich zawodach, myślimy tylko o zwycięstwie. Jeśli nie wyznaczasz sobie najwyższych celów, nigdy ich nie osiągniesz. Nasza drużyna mocno się zmieniła, ale mamy bardzo dobre zawodniczki, które są chętne zwyciężać” – mówi Olga Fomina, prawoskrzydłowa reprezentacji Rosji.

Rosjanki są także rywalkami Polek w eliminacjach Mistrzostw Europy 2022 i podobnie jak nasz zespół rozegrały dwa spotkania pokonując Litwę 35:21 oraz Szwajcarię 26:22. Dzięki lepszemu bilansowi bramek to jednak Biało-Czerwone są liderkami grupy. Bezpośrednie starcia w eliminacjach czekają nas na początku marca.

W pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, Rosjanki pokonały Kamerun 40:18.

Bilans spotkań z Rosją:

24 spotkania: 9 zwycięstw – 1 remis – 14 porażek.
Bilans bramkowy: 565:625

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest