4 grudnia 2021

Nocuń: Chcemy wygrać ten mecz!

Za Wami pierwsze spotkanie podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Widzieliśmy w nim dużo walki i serca na parkiecie. Jak oceniasz te spotkanie ze swojej perspektywy?

Myślę, że na pewno był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Mimo, że przegrałyśmy nie można powiedzieć, iż grałyśmy źle, bo momentami nasza gra naprawdę wyglądała dobrze. Wiadomo, Serbki rzuciły więcej bramek niż my i wygrały mecz, ale jednak te 25 trafień nie jest też jakoś dużo. Musimy przede wszystkim bardziej popracować nad atakiem, żeby jednak rzucać więcej bramek, na pewno więcej niż tylko 21. Z pewnością poszukamy swojej szansy w kolejnym spotkaniu.

Tak jak wspomniałaś, przed Wami kolejny rywal – Rosjanki. Powiedz nam jakie nastroje panują w zespole? Jak Wasze nastawienie przed tym spotkaniem?

Na pewno nie będzie to łatwy mecz, ale wiemy też, że Rosjanki są mocno osłabione. Nie ma większości gwiazd, które zdobywały olimpijskie srebro w Tokio. Jednak mimo wszystko jest to mocna drużyna i te dziewczyny, które tutaj przyjechały są bardzo mocnymi zawodniczkami. Myślę, że dobrze je przeanalizowaliśmy i chcemy wyjść na boisko zmotywowane, żeby wygrać ten mecz.

Czy jest coś czego szczególnie obawiacie się w ich grze?

Chyba nie ma czegoś takiego, czego mogłybyśmy się obawiać Jest to mocny zespół, ale z pewnością nie jest to drużyna, która nie popełnia błędów, więc mamy duże szanse żeby z nimi wygrać. Jeśli zagramy swoje to z pewnością jesteśmy w stanie to zrobić.

Tak jak powiedziałaś: rywal trudny, ale w Waszym zasięgu. W czym upatrujesz szansy dla naszego zespołu?

Dobra obrona. Uważam, że to na pewno jest nasz mocny punkt. Podobnie jeśli chodzi o bramkę. Dziewczyny mają ogromne umiejętności, które mogą nam pomóc w tym meczu.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest