11 grudnia 2021

Polki pokonały Słowenki!

Polska pokonała Słowenie 27:26 w drugim spotkaniu II rundy Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Biało-Czerwone odrobiły straty z pierwszej połowy i odniosły zwycięstwo w pięknym stylu.

Polki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Już w pierwszych akcjach pokazały, że nie zamierzają się poddawać mimo, iż nie mają już szans na wyjście do ćwierćfinału. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie Biało-Czerwone wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i gdy wydawało się, że prowadząc 9:5 mają mecz po kontrolą przydarzył im się przestój. Nieskuteczność w ataku i kilka błędów naszego zespołu tylko napędziło Słowenki. Polki stracił siedem bramek z rzędu i przegrywały już 9:12. Tuż przed końcem pierwszej połowy udało się jednak odrobić nieco straty i pierwszą połowę kończyliśmy z jednobramkową stratą (12:13).

Druga połowa rozpoczęła się od koncertowej gry Polek, które nakręcały się z każdą kolejną udaną akcją. Świetnie również funkcjonowała obrona, z którą Słowenki miały ogromny problem. Biało-Czerwone zbudowały nawet czterobramkową przewagę, jednak w końcówce spotkania rywalki zmniejszyły nieco straty do Polek. Ostatecznie nasz zespół pokonał Słowenki 27:26, odnosząc pierwsze zwycięstwo w II rundzie Mistrzostw Świata.

MVP spotkania została Dagmara Nocuń, która zdobyła 6 bramek.

Polska – Słowenia 27:26 (12:13)

Polska: Maliczkiewicz, Płaczek, Zima – Zimny, Płomińska 2, Kobylińska 5, Balsam, Gęga, Matuszczyk 2, Górna 3, Rosiak, Nosek, Szarawaga, Achruk 4, Roszak 5, Nocuń 6.

Słowenia: Vojnovic, Pandzic – Juric 1, Gros 8, Omoregie 1, Zabjek, Stanko 3, Ljepoja 2, Zulic 3, Varagic 4, Svetik, Copi 2, Beganovic, Mrmolja, Gomilar Zickero 1, Kramar 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest