13 grudnia 2021

Wygrana na koniec mistrzostw

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Arne Senstada wygrała z Czarnogórą 33:28 w ostatnim spotkaniu II fazy Mistrzostw Świata w Hiszpanii.

Polki pozwoliły swoim rywalkom na wyrównaną grę tylko przez pierwsze 15 minut (6:6), by po chwili włączyć wyższy bieg. Przez kolejne 10 minut Biało-Czerwone zdobyły 7 bramek z rzędu (13:6), co pozwoliło na spokojniejszą grę w dalszej części spotkania. Dzięki temu podopieczne Arne Senstada schodziły na przerwę prowadząc 16:9.

Drugą połowę Biało-Czerwone rozpoczęły jeszcze lepiej i budowały coraz wyższe prowadzenie, które w najwyższym momencie wynosiło już osiem trafień. W kolejnych minutach Polki starały się kontrolować spotkanie, a szansę na grę dostawały zawodniczki, które do tej pory występowały w mniejszym wymiarze czasu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:28, co było drugą wygraną Polek w II fazie Mistrzostw Świata w Hiszpanii.

Polska – Czarnogóra 33:28 (16:9)

Polska: Adrianna Płaczek, Monika Maliczkiewicz – Oktawia Płomińska 2, Monika Kobylińska 1, Magda Balsam 5, Marta Gęga, Sylwia Matuszczyk 4, Adrianna Górna, Aleksandra Rosiak 7, Natalia Nosek 3, Julia Niewiadomska 1, Joanna Szarawaga, Kinga Achruk, Romana Roszak 6, Dagmara Nocuń 4

Czarnogóra: Marina Rajcic, Ljubica Nenezic, Anastasija Babovic – Jovanka Radicevic, Matea Pletikosic 1, Dijana Mugosa, Dijana Ujkic 4, Tanja Asanin 1, Durdina Malovic 5, Natasa Corovic 3, Sanja Premovic 1, Tatjana Brnovic 6, Ema Ramusovic, Ivona Pavicevic 4, Itana Grbic 3, Nikolina Vukcevic.