14 grudnia 2021

Polacy zagrają w Spodku

Katowice będą Miastem Gospodarzem i sercem mistrzostw świata, które w 2023 roku zorganizują Polska oraz Szwecja. Hala Spodek ugości aż 21 meczów turnieju.

Polska będzie gospodarzem 61 ze 112 spotkań mistrzostw świata. Ceremonia i mecz otwarcia oraz wszystkie występy Polaków w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach. Właśnie tam 2 lipca odbędzie się też losowanie turnieju finałowego.

– Piłka ręczna zawsze była w Katowicach i na Śląsku mile widzianym gościem. Teraz miasto zostanie sercem naszego turnieju. Celem każdej wielkiej imprezy jest sportowy oraz organizacyjny sukces. Chcielibyśmy też jednak wykorzystać ją do promocji sportu wśród dzieci i młodzieży. Ta myśl będzie nas prowadziła w drodze do mistrzostw świata – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Katowice, jako współgospodarz imprezy, gwarantują najwyższy światowy poziom organizacyjny. Dlatego nie dziwi, że piłka ręczna w najlepszym możliwym wydaniu ponownie pojawi się w naszym mieście – mówi pierwszy wiceprezydent miasta Katowice Bogumił Sobula. – Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli gościć topowych zawodników i fanów „szczypiorniaka” w sercu województwa śląskiego, a szczególnie dumni jesteśmy, że swój udział w turnieju właśnie w Katowicach rozpocznie reprezentacji Polski. Podobnie, jak przy innych tego typu wydarzeniach, sportowe emocje czekają na nas oczywiście w Spodku, ale chcemy także pokazać piłkę ręczną naszym mieszkańcom, szczególnie uczniom naszych szkół w ramach akcji towarzyszących.

Promocja przez sport to istotny element strategii miasta, które również inwestuje w infrastrukturę. W ostatnich latach ukończyło budowę nowych hal sportowych, a obecnie ruszyły prace nad budową dwóch kompleksów przy ul. Asnyka oraz Stadionu Miejskiego z halą sportową.

Przygotowaniem do mistrzostw będą wydarzenia testowe. Polacy w październiku zagrają w Katowicach mecz eliminacji EHF Euro 2024. Spodek na początku stycznia 2023 roku będzie też miejscem turnieju z udziałem Rosji, Hiszpanii i Argentyny.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta zostanie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych partnerów mistrzostw świata poznamy niebawem.

Więcej informacji – także materiały prasowe, zdjęcia oraz wideo do bezpłatnego wykorzystania – można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest