19 grudnia 2021

II miejsce juniorek młodszych

Reprezentacja Polski juniorek młodszych zajęła II miejsce podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Bez konkurencyjne okazały się Węgierki, które zakończyły turniej z kompletem zwycięstw.

Polki w dwóch pierwszych spotkaniach pokonały Słowaczki 28:25 oraz Czeszki 26:22 i o końcowym zwycięstwie w Turnieju Nadziei Olimpijskich miało zadecydować niedzielne starcie z Węgierkami. Biało-Czerwone rozpoczęły to spotkanie w bardzo dobrym stylu i niemal przez całą pierwszą połowę były na minimalnym prowadzeniu. Dopiero na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Węgierki zdobyły trzy trafienia z rzędu i to one schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy Węgierki zbudowały sobie bezpieczną przewagę, którą kontrolowały do końca spotkania. Ostatecznie Polki przegrały 30:33 i zajęły II miejsce.

Turniej Nadziei Olimpijskich był podsumowaniem naszej pracy, którą do tej pory wykonaliśmy. Byliśmy dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie. Dziękuję zawodniczkom za walkę i ambicję. Sztabowi szkoleniowemu zaś za profesjonalizm i doświadczenie jakie wnoszą do drużyny. Jako najmłodsza kadra narodowa mamy wytyczone cele na przyszły rok, które chcemy zrealizować. Turniej pokazał w jakim jesteśmy miejscu i wyznaczył dalszy kierunek naszej pracy i rozwoju – podsumował Marek Jagodziński, trener główny kadry narodowej juniorek.