5 stycznia 2022

Ostatni sprawdzian Polaków przed Mistrzostwami Europy

Już za dwa dni, w hiszpańskiej Cuence rozpocznie się towarzyski turniej, którym zespół trenera Patryka Rombla zakończy okres przygotowań do Euro, i który wyłoni ostateczny skład Polaków na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Pierwotny plan Biało –Czerwonych zakładał rozegranie trzech spotkań, ale wobec licznych przypadków zakażenia Covid-19 reprezentacja Japonii wycofała swój udział w turnieju. Mimo usilnych starań gospodarze nie znaleźli zastępstwa za Japończyków, a to oznacza, że w Hiszpanii Polacy zagrają dwukrotnie. Z Iranem 7 stycznia i Hiszpanią dzień później.

Bezsprzecznym faworytem starć w Cuence będą brązowi medaliści IO z Tokio. Z aktualnymi Mistrzami Europy bilans mamy ujemny. Na 41 rozegranych spotkań, Polacy 16 razy zwyciężali, 5-krotnie remisowali, a porażek zanotowali 26. Natomiast z reprezentacja Iranu Biało- Czerwoni zmierza się po raz pierwszy w historii.

Oba spotkania odbędą się o godzinie 20.00 a starcia Polaków będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest