5 stycznia 2022

Zmarł Marian Grzesik

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku niespełna 90 lat, 5 stycznia 2022 roku, zmarł Marian Grzesik, człowiek-legenda kieleckiej i świętokrzyskiej piłki ręcznej, szczególnie kobiecej, nauczyciel i trener, wieloletni prezes Okręgowego (obecnie Świętokrzyskiego) Związku Piłki Ręcznej.

Marian Grzesik urodził się 14 lutego 1932 roku w Chobrzanach koło Sandomierza. Był założycielem i trenerem pierwszej w Kielcach kobiecej drużyny piłkarek ręcznych, która działała przy III Liceum Ogólnokształcącym imienia Norwida.

Trenował również kobiece drużyny Żaka, Iskry (2. liga) i Budowlanych (2. liga) Kielce. Z drużyną Norwida dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski szkół średnich (1963 i 1967), z Żakiem – wicemistrzostwo Polski juniorek (1964).

W latach 1976-2002 był prezesem Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach (obecnie Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej), jest honorowym prezesem tego związku.

Msza żałobna ŚP Mariana Grzesika odbędzie się we środę 12 stycznia o godzinie 13:00 w kościele Świętego Krzyża w Kielcach (ul. 1 Maja 57). Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

W imieniu
Henryka Szczepańskiego
Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce
składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest