21 grudnia 2021

Cenne doświadczenie z Granollers

Polska delegacja przyglądała się w Granollers organizacji mistrzostw świata. Wnioski pomogą w przygotowaniach do turnieju, który za nieco ponad rok odbędzie się w naszym kraju.

Przedstawiciele komitetu organizacyjnego MŚ 2023, dzięki uprzejmości Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Ręcznej (RFEBM) oraz Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), mogli zobaczyć kulisy przygotowań do ćwierćfinałowych meczów mistrzostw świata kobiet. Celem wizytacji była weryfikacja wymogów stawianych przez IHF oraz firmę Sportfive organizatorom turnieju, a także rozmowy dotyczące produkcji telewizyjnej oraz praw do transmisji meczów.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym przyjaciołom z Hiszpanii za gościnę. Zobaczyliśmy, jak wygląda wielka impreza w dobie koronawirusa. Wymogi wobec organizatorów, określone w oficjalnych dokumentach, mogliśmy skonfrontować z rzeczywistością. To cenne doświadczenie. Wiemy jednocześnie, że nasze mistrzostwa będą wydarzeniem większym i jeszcze bardziej wymagającym, bo odwiedzą nas 32 najlepsze męskie zespoły świata – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Wizyta w Hiszpanii była także okazją do roboczych spotkań ze Sportfive oraz władzami międzynarodowej federacji. Polską delegację w Barcelonie podjął sam przewodniczący IHF-u, dr Hassan Moustafa. Podkreślił on, że międzynarodowa społeczność to rodzina, a każdy wielki turnieju powinien służyć rozwojowi piłki ręcznej na całym świecie.

– Odwiedziliśmy Hiszpanię wspólnie ze Szwedami, czyli naszymi partnerami przy organizacji turnieju. Wyjazd – bogaty także w rozmowy oraz spotkania zakulisowe – był okazją do wymiany doświadczeń oraz wzmocnienia naszej współpracy. Chcemy w toku przygotowań trzymać się razem, zgodnie z hasłem naszego turnieju: „Stick Together” – podkreśla przewodniczący komitetu organizacyjnego MŚ 2023 prof. Bogdan Sojkin.

Mistrzostwa świata, które zorganizują Polska i Szwecja, potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta zostanie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych partnerów mistrzostw świata poznamy niebawem. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest