13 stycznia 2022

Komunikat Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że ekipa przebywająca w Bratysławie otrzymała wyniki testów z dnia wczorajszego (12 stycznia) i dzisiejszego (13 stycznia).

 Test przeprowadzony jako drugi w dniu wczorajszym dał wynik pozytywny u zawodnika Bartłomieja Bisa oraz trzech członków sztabu szkoleniowego (Marcina Wicharego, Pauliny Adamskiej oraz Wojciecha Jurasza). Trzeci wczorajszy test wykonany metodą antygenową dał wszystkim członkom ekipy wyniki negatywne. Także dzisiejszy poranny test metodą PCR dał wyniki negatywne wszystkim członkom ekipy. Dla ostrożności sztab reprezentacji zadecydował aby cztery osoby, które były wczoraj pozytywne pozostały w hotelu. Wszyscy pozostali udali się na trening.

Wszystko wskazuje na to, że zaistniały chaos jest wynikiem różnych metod testowania uczestników turnieju przez organizatora. Związek Piłki Ręcznej w Polsce będzie wnioskował do EHF-u o testowanie zawodników i członków kadry testami PCR obowiązującymi w Europie. ZPRP zawnioskuje również o ponowne przetestowanie pięciu zawodników znajdujących się w izolacji.

Ponadto w Bratysławie są już wszyscy dowołani przez Patryka Rombla zawodnicy i na tę chwilę oczekują na wyniki testów. Nie wezmą oni udziału w treningu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest