29 stycznia 2022

Konferencja w Budapeszcie

Prezentacja 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn, które za rok zorganizują Polska i Szwecja, była ważnym punktem oficjalnej konferencji prasowej podsumowującej EHF Euro 2022 w Budapeszcie.

Zbliża się największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej. Turniej potrwa od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na spotkania rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w 18 marca tego roku, przy okazji dwumeczu Polska – Szwecja w Orlen Arenie Płock. Gospodarzem meczu i ceremonii otwarcia MŚ 2023 będą Katowice. Finał odbędzie się na Tele2 Arena w Sztokholmie.

Szczegóły dotyczące nadchodzącego turnieju dzięki gościnności Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) przedstawił w Budapeszcie Dyrektor turnieju MŚ 2023 w Szwecji Krister Bergstrom. Polskę podczas oficjalnej konferencji prasowej reprezentowali Pierwszy Wiceprezes Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin i Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP Monika Listkiewicz.

Dziennikarze oraz przedstawiciele EHF i krajowych federacji zobaczyli atrakcyjny materiał wideo prezentujący Miasta i Regiony Gospodarzy oraz poznali terminarz imprezy, szczegóły dotyczące najważniejszych wydarzeń i informacje o procesie sprzedaży biletów. Wszyscy obecni otrzymali zestawy upominków z logotypem turnieju.

– Planując komunikację naszych mistrzostw musieliśmy wziąć pod uwagę to, co wydarzyło się na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat. Chcemy więc przekazać wszystkim fanom oraz ludziom na całym świecie, że musimy trzymać się razem. Stąd hasło turnieju: „Stick Together”. Nadszedł czas, żebyśmy razem współpracowali jeszcze mocniej, ponad granicami – wyjaśniał Bergstrom.

Konferencji, która była także podsumowaniem EHF Euro 2022 oraz zapowiedzią kolejnych turniejów organizowanych przez europejską federacją, towarzyszyło także losowanie fazy play-off eliminacji MŚ 2023. Awans już dziś mają zapewnieni m. in. gospodarze (Polska, Szwecja), mistrzowie świata (Dania) oraz najlepsze drużyny europejskiego czempionatu (Norwegia, Francja, Hiszpania).

Ceremonia losowania fazy grupowej MŚ 2023 odbędzie się 2 lipca w Katowicach. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w tamtejszym Spodku. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Droga do walki o medale powiedzie przez Gdańsk, który ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych poznamy już niebawem. Więcej informacji o imprezie można znaleźć pod adresem www.handball23.com.

Faza play-off eliminacji MŚ 2023 w strefie europejskiej – pierwsza runda (16/17.03, 19/20.03)

Ukraina – Finlandia

Włochy – Słowenia

Portugalia – Szwajcaria

Austria – Estonia

Grecja – Bośnia i Hercegowina

Macedonia – Rumunia

Izrael – Litwa

Słowacja – Belgia

Wyspy Owcze – Białoruś

Faza play-off eliminacji MŚ 2023 w strefie europejskiej – druga runda (13/14.04, 16/17.04)

Rosja – Słowacja/Belgia

Ukraina/Finlandia – Chorwacja

Grecja/Bośnia i Hercegowina – Czarnogóra

Portugalia/Szwajcaria – Holandia

Włochy/Słowenia – Serbia

Niemcy – Wyspy Owcze/Białoruś

Czechy – Macedonia/Rumunia

Austria/Estonia – Islandia

Izrael/Litwa – Węgry

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest