29 stycznia 2022

Półmetek Ligi Centralnej

Inaugurująca w tym sezonie rozgrywki liga centralna zakończyła pierwszą rundę. Niekwestionowanym liderem na półmetku rozgrywek jest zespół z Ostrowa Wielkopolskiego Arged KPR Ostrovia.

13 kolejkę podsumowującą I rundę zakończył rozegrany w Ostrowie 28 stycznia mecz wicelidera z liderem tabeli ligi centralnej. Jak na hit kolejki przystało emocji nie zabrakło do ostatniej minuty. Akademicy z Białej Podlaskiej byli godnym rywalem dla zespołu Macieja Nowakowskiego, ale ostatecznie punkty zostały w Ostrowie. Głównie za sprawą 19 letniego Jakuba Zimnego, który pojawił się na parkiecie w końcówce spotkania i obronił kilka ważnych piłek. Zwycięstwo 25:24 Arged KPR Ostrovii umocniło pozycje lidera w tabeli ligi centralnej.

Arged KPR Ostrovia – AZS AWF Biała Podlaska 25:24 (12:9)

Pozostałe spotkania zakończyły się zwycięstwem faworytów. Notowane niżej w tabeli od swoich rywali MKS Grudziądz, Warmia Energa Olsztyn, Nielba Wągrowiec i MKS Wieluń nie wykorzystał atutu własnego parkietu i przegrały swoje starcia.

MKS Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 31:40 (14:16)

Warmia Energa Olsztyn- Stal Gorzów Wlk. 25:30 (11:15)

MKS Nielba Wągrowiec – SRS Czuwaj Przemyśl 27:28 (7:12)

MKS Wieluń – GKS Żukowo 26:29 (12:12)

Takiego błędu nie popełnił zespół z Mazowsza i dolnego Śląska. KPR Legionowo pewnie i wysoko pokonał na własnym parkiecie MSPR Siódemkę Miedź. Goście z Legnicy ambitnie walczyli z faworytem tego meczu, ale po kwadransie było pewne, że młodzi legniczanie zaliczą cenną ale bolesną lekcję szczypiorniaka. Komplet punktów padł również łupem Śląska Wrocław, który swoje spotkanie z Padwą Zamość rozegrał w niedzielę (23 stycznia). Kibice zgromadzeni w hali Orbita na brak emocji i bramek nie narzekali, ale równe 60 minut gry gospodarzy zapewniło im cenne zwycięstwo.

KPR Legionowo – MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica 33:26 (16:12)

WKS Śląsk Wrocław – MKS Padwa Zamość 37:34 (19:17)

Na półmetku ligi centralnej z kompletem zwycięstw liderem jest Arged KPR Ostrovia 38 pkt. Ostatnie miejsce z 10 punktami zajmuje MKS Grudziądz. Rozgrywki ligi centralnej nie zwalniają tempa. Już w ten weekend zostanie rozegrana 14 kolejka.

Poniżej przedstawiamy komunikat nr 8, klasyfikacje strzelców Ligi Centralnej, statystyki i aktualną tabelę powyższych rozgrywek:

Komunikat nr 8 [pdf]

Statystyki drużynowe Liga Centralna [pdf]

Statystyki indywidualne zawodników Ligi Centralnej [pdf]

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest