10 marca 2022

Polacy zagrają z mistrzami Europy

Dwumecz Polska – Szwecja będzie największym wydarzeniem wiosny w naszej piłce ręcznej. Reprezentacja Patryka Rombla podejmie mistrzów Europy 17 i 20 marca w Orlen Arenie Płock.

Starcie z wicemistrzami świata i mistrzami Europy będzie dla Polaków powrotem na parkiet po udanym EHF Euro 2022, które nasza reprezentacja zakończyła na 12. miejscu. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych podczas wielkiego turnieju od 2016 roku, kiedy karierę reprezentacyjną zakończyło wielu doświadczonych zawodników. Wynik osiągnięty w Bratysławie to dobry prognostyk na przyszłość.

Polacy na EHF Euro 2022 potrafili wyraźnie pokonać Austriaków (36:31) i Białorusinów (29:20). Zawodnicy Rombla toczyli też wyrównane boje z Rosjanami (29:29) oraz Hiszpanami (27:28). Teraz bohaterów turnieju kibice zobaczą w płockiej Orlen Arenie.

Drużyna narodowa, po udanym turnieju towarzyskim 4 Nations Cup w ERGO ARENIE Gdańsk, znów wystąpi przed własną publicznością. Zaplanowany na marzec dwumecz to jednocześnie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które za rok zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z gospodarzy turnieju będzie właśnie Płock, który ugości Puchar Prezydenta.

– To jedno z najważniejszych miejsc na mapie polskiej piłki ręcznej. Miasto żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze szczypiorniaka. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców – nie kryje prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Dwumecz Polska – Szwecja, który będzie rewanżem za listopadowe spotkania w Malmo i Kristianstad, odbywa się w atmosferze definiowanej hasłem „Stick Together”, które jest oficjalnym hasłem turnieju. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 20:00. Początek niedzielnego zaplanowano na 15:00. Pierwszy raz zobaczymy wówczas „na żywo” maskotkę mistrzostw świata.

Mistrzostwa Świata 2003 w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje 18 marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta – Płock.

Gospodarzami turnieju będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami MŚ 2023 w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych poznamy niebawem.

Bilety

•                  sprzedaż internetowa https://www.eventim.pl

•                  punkty sprzedaży: https://www.eventim.pl/help/outlets/ 

Ceny biletów jednodniowych

•             Kategoria I – 50 pln

•             Kategoria II – 35 pln

•             Kategoria III – 20 pln

Grupy zorganizowane – 10 pln (bilety dla grup zorganizowanych – dzieci i młodzież szkolna do 18 lat w ilości minimum 10 osób – nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletów w tej strefie prosimy o wysłanie zamówienia na adres: zamowieniagrupowe@eventim.pl)

Karnety dwudniowe

•             Kategoria I – 90 pln

•             Kategoria II – 60 pln

•             Kategoria III – 35 pln

Pakiety rodzinne

•  Pakiet rodzinny 2+1* – 2 osoby dorosłe + dziecko do 18 roku życia (bilet dla dziecka 50% zniżki od ceny normalnej)

•  Pakiet rodzinny 2+2* – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

•  Pakiet rodzinny 2+3* – 2 osoby dorosłe + 3 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

UWAGA: wejście z pakietem wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do hali w tym samym momencie!

Osoby niepełnosprawne

Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl  Bilet w cenie 20 pln/dzień  (wejście na podstawie jednego biletu dla osoby niepełnosprawnej + opiekuna)

Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest