5 lutego 2022

Podsumowanie 14 kolejki Ligi Centralnej

Rozgrywana na raty 14 kolejka Ligi Centralnej zakończyła się przerwaniem serii zwycięstw ARGED KPR Ostrovii. Również sporą niespodziankę swoim kibicom sprawił MKS Grudziądz pokonując na własnym terenie wicelidera rozgrywek AZS AWF Białą Podlaskę.

Niepokonany do tej pory lider Ligi Centralnej w sobotni wieczór musiał uznać wyższość rywala z Przemyśla (28:29). Orlen Upstream SRS jest na razie jedynym zespołem, który znalazł sposób na drużynę Macieja Nowakowskiego i tym samym przerwał serię 13 zwycięstw z rzędu Ostrovii. Porażka na własnym terenie nie strąca KPR-u z fotelu lidera, ale na pewno jest dowodem na to, że w Lidze Centralnej jeszcze nie raz będziemy świadkami niespodzianek.

Przekonał się o tym również wicelider Ligi Centralnej, który w sobotni wieczór udał się do Grudziądza. Przedostatni zespół rozgrywek niewzruszony pokonaniem piątej siły PGNiG Superligi i awansem akademików do 1/8 rozgrywek o PGNiG Puchar Polski wykorzystał atut własnego parkietu i pokonał po kapitalnym meczu zespół z Białej Podlaskiej (33:32).

W pozostałych meczach rozegranych 29 stycznia trzy zespoły wywiązały się z roli faworyta i gospodarza. Pewnie wygrywały SPR GKS Autoinwest Żukowo, MKS Nielba Wągrowiec i Padwa Zamość. Nie ma szczęścia w tym sezonie do meczów na własnym parkiecie KPR Legionowo, który zanotował już trzecią porażkę (drugi raz różnicą jednej bramki) w domu. Tym razem Mazowsze okazało się szczęśliwe dla gorzowskiej Stali.

30 stycznia w Hali Orbita Śląsk Wrocław podejmował MKS Wieluń. Do 25 minuty wszystko układało się dobrze dla gospodarzy, ale później do głosu doszła ekipa gości, która zdecydowanie grała skuteczniejszy handball. Nieobecność Pawła Salacza i Michała Wiewiórskiego w tym spotkaniu kosztowała wrocławski klub nie tylko utratę punktów, ale również utratę 6 miejsca w tabeli Ligi Centralnej. Czerwoną latarnią rozgrywek pozostaje OKPR Energa Warmia Olsztyn.