13 lutego 2022

Pierwszy punkt Zagłębia w Lidze Europy

W meczu piątej kolejki Ligi Europy MKS Zagłębie Lubin zremisowało na własnym parkiecie z rumuńskim CS Minaur Baia Mare (23:23). Bramkę na wagę remisu zdobyła w ostatnich sekundach reprezentantka Polski Adrianna Górna.

Do ostatniego domowego meczu w europejskich pucharach Miedziowe przystąpiły bez Joanny Drabik, Emilii Galińskiej, Jovany Milojević, Kingi Jakubowskiej i Patrycji Świerżewskiej. Zaledwie dwanaście zawodniczek mogła wpisać do meczowego protokołu trenerka Bożena Karkut. Mimo osłabień i wąskiej kadry Zagłębie postawiło się faworytkom i przez całe spotkanie toczyło bardzo wyrównaną walkę z rywalem.

Lubinianki od pierwszych minut zaproponowały agresywną i kombinacyjną grę w obronie, która w pierwszych minutach sprawiała problemy Rumunkom. Wynik spotkania otworzyła rzutem z 6 metrów Patrycja Noga- jedyna nominalna obrotowa jaką miała w tym meczu do dyspozycji Bożena Karkut. Pierwsza połowa to istna wymiana cios za cios. W 15 minucie po bramce Karoliny Kochaniak- Sali był remis (7:7) i w następnym kwadransie żadna ze stron nie potrafiła sobie wypracować wyższego prowadzenia niż jedna bramka. W tej części gry Miedziowe zmarnowały dwa rzuty karne i popełniły kilka niewymuszonych błędów. Ten fakt sprawił, że do przerwy tablica wyników notowała remis (12:12).

W drugiej połowie scenariusz nie uległ zmianie. Mimo podjętego ryzyka i gry 7 na 6 w ataku Rumunkom nie udało się odskoczyć. Bardzo dobrze przez większość meczu funkcjonowała obrona mistrzyń Polski, a Monika Maliczkiewicz momentami wyczyniała w bramce rzeczy niemożliwe. O tym jak zacięty był to mecz niech świadczy fakt, że od stanu 20:20 w 51 minucie żadna ze stron nie zdołała zdobyć bramki przez 5 minut. Złą passe przełamała obrotowa Baia Mare – Yaroslava Burlachenko, ale najważniejszą bramkę tego meczu zdobyła Adrianna Górna. Skrzydłowa Zagłębia, w drugiej połowie grała głównie na rozegraniu i rzucając w ostatnich sekundach właśnie z tej pozycji zapewniła swojej drużynie rzutem na taśmę remis.

MKS Zagłębie Lubin – CS Minaur Baia Mare 23:23 (12:12)

MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 8, Zawistowska 3, Matieli 3, Łabuda 2, Grzyb 2, Kochaniak-Sala 2, Noga 2, Hartman 1, Miłek.

CS Minaur Baia Mare: Pandzić, Enache – Lavko 6, Laslo 6, Burlachenko 4, Fujita 2, Polocoser 2, Severin 1, Kerekes 1, Petrus 1, David, Cioca, Tanasie, De Souza, Zych, Tirle.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest