15 lutego 2022

Kolejne punkty Wisły w Lidze Europy

W 7 kolejce fazy grupowej europejskich pucharów do Płocka przyjechał Mistrz Szwajcarii i musiał uznać wyższość gospodarzy. SPR Orlen Wisła Płock bez większych problemów wygrała z Pfadi Winterthur 35:27.

Od pierwszych minut to Nafciarze narzucili swój rytm i styl gry. Przede wszystkim świetnie funkcjonowała obrona do spółki z reprezentantem Polski Adamem Morawskim. Bramkarz Wisły w 18 minucie spotkania miał skuteczność na poziomie 67% a jego koledzy z pola tracili zaledwie 4 bramki. Gościom nie pomogła nawet gra z przewagą liczebną w ataku pozycyjnym. Scenariusz boiskowych wydarzeń delikatnie zmieniła chwilowa utrata koncentracji w końcówce pierwszej połowy Wisły. W jej konsekwencji rywal w 10 minut zdobył tyle bramek ile zdołał rzucić w pierwszych 20 minutach. Nie zmieniło to faktu, że wicemistrz Polski nawet na moment nie stracił prowadzenia i na przerwę udał się z przewagą 7 trafień (16:9).

Druga część meczu była bardziej wyrównana z perspektywy gości. Mistrz Szwajcarii rzucił się do odrabiania strat, ale jedyne na co było stać drużynę Gorana Cvetkovicia to gra bramka za bramkę. Szwajcarzy ponownie zastosowali wariant gry w ataku pozycyjnym 7 na 6 i tym razem realizowali plan dużo lepiej niż w pierwszej części spotkania. Skuteczny z linii 7 metrów był Remi Leventoux – najlepszy zawodnik Pfadi Winterthur – i to francuz sprawiał Nafciarzom najwięcej problemów w ofensywie. Najciekawiej zrobiło się 40 minucie kiedy goście zmniejszyli straty do pięciu bramek, ale dobrą passę przerwał szybko czas na żądanie trenera Sabate. Chwilę później Nafciarze prowadzili już różnicą 9 bramek pokonując ostatecznie Szwajcarów 35:27.

Następne spotkanie w ramach Ligi Europy już 22 lutego. Rywalem Orlen Wisły Płock będzie Tatran Presov. Transmisje na żywo z tego spotkania przeprowadzi telewizja Eurosport.

SPR Orlen Wisła Płock – Pfadi Winterthur 35:27 (16:9)

Orlen Wisła: Morawski 39%, Ahmetasević – Mihić 6, Serdio 5, Mindegia 4, Daszek 3, Lucin 3, Jurecic 3, Krajewski 3, Fernandez 2, Szita 2, Kosorotov 2, Daćko 1, Śuśnja 1, Komarzewski 0, Terzic 0.

Pfadi Witerthur: Wipf 22%, Shamir 7% – Leventoux 6, Sadok 5, Tynowski 4, Bram 3, Sidorowicz 2, Lagerquist 2, Leopold 2, Pecoraro 1, Dechow 1, Jud 1, Ott, Schonfeldt, Freivogel, Ruh.