17 lutego 2022

Wybitni Reprezentanci Polski członkami Społecznej Rady Sportu

Wybitna skrzydłowa reprezentacji Polski Bożena Karkut i najlepszy piłkarz ręczny świata z 2009 roku, obecnie wiceprezes ZPRP Sławomir Szmal zostali członkami działającej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki – Społecznej Rady Sportu.

W dniu 16 lutego w siedzibie MSiT w Warszawie odbyło się uroczyste nadanie aktów powołania do Społecznej Rady Sportu przedstawicielom środowisk sportowych. Przewodniczącym SRS wybrano złotego medalistę mistrzostw świata, wybitnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej Marcina Możdżonka. W składzie Społecznej Rady Sportu, która stanowi kolegialny organ pomocniczy Ministra Sportu i Turystyki o charakterze opiniodawczo-doradczym w obszarze kultury fizycznej znaleźli się m.in. wybitni reprezentanci Polski w piłce ręcznej Bożena Karkut i wiceprezes ZPRP Sławomir Szmal.

– To przede wszystkim wielkie wyróżnienie i odpowiedzialność, ale tej się nie boimy – twierdzi Bożena Karkut. Zebrała się fajna grupa ludzi, którzy w tym sporcie byli lub cały czas są. Znamy jego bolączki. Będziemy dzielić się tą wiedzą z Ministrem Sportu a jednym z najważniejszych i zarazem najtrudniejszym z wyzwań będzie stworzenie takiego systemu, który zachęci dzieci i młodzież do uprawiania sportu.

Nadrzędnym zadaniem Rady będzie opiniowanie i formułowanie stanowiska w sprawach dotyczących propozycji
systemowych rozwiązań w zakresie sportu, w tym również sportu osób z niepełnosprawnościami.

Gratulujemy! Jesteśmy dumni i życzymy owocnej pracy!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest