22 lutego 2022

Siódme zwycięstwo Wisły w Lidze Europy

Orlen Wisła Płock wygrała na wyjeździe z Tatranem Presov 29:15. To drugie zwycięstwo z rzędu Nafciarzy na europejskich parkietach w nowym roku.

Pierwsze 10 minut to popis płockiej defensywy i Adama Morawskiego. Reprezentant Polski w tym czasie został pokonany zaledwie raz i Wisła prowadziła 3:1. Było to najskromniejsze prowadzenie płockiej drużyny tego wieczoru. Zmarnowany rzut karny Tina Lucina i „setka” Mirzada Terzica, sprawiły że rywal delikatnie odrobił straty, ale nie na długo. Głównie za sprawą Michała Daszka, który bezbłędnie wykańczał akcje kolegów z prawego skrzydła. Trzy bramki z rzędu reprezentanta Polski dały Nafciarzom czterobramkowe prowadzenie, które wicemistrz Polski w kolejnych minutach powiększył do sześciu trafień. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Wisła prowadziła już 12:6. Od tego momentu gospodarze zdobyli dwie bramki, Wisła dołożyła trafienie i na przerwę do szatni zeszła z przewagą pięciu bramek.

Druga połowę Nafciarze rozpoczęli dwiema nieudanymi akcjami w ataku Zoltana Szity. Tym który pierwszy pokonał brazylijczyka Marcosa Colodeti był Krzysztof Komarzewski. Do skrzydłowego z płocka dołączył Dmitry Zhytnikow i Wisła ponownie wypracowała sobie zapas sześciu bramek. Zastosowanie wariantu gry z przewagą liczebną w ataku Tatrana Presov pokrzyżowało nie tylko wykluczenie Marko Davidovicia, ale też dobrze funkcjonująca płocka obrona. W pierwszym kwadransie drugiej połowy wicemistrz Polski dał sobie rzucić zaledwie 2 bramki. Ten fakt sprawił, że zespół Xaviego Sabate w 46 minucie prowadził już 22:10 ustanawiając ostateczny wynik spotkania na 15:29.

Znakomity wynik na Słowacji przyćmił groźnie wyglądający uraz nadgarstka reprezentanta Polski Krzysztofa Komarzewskiego. Płocki skrzydłowy w 57 minucie podczas interwencji w obronie upadł na parkiet i z pomocą służb medycznych opuścił boisko.

Tatra Presov – SPR Orlen Wisła Płock 15:29 (8:13)

Tatran Presov: Leben, Colodeti – Hernandez 5, Rabek 3, Recicar 2, Antl 2, Davidovic 2, Tsarapkin 1, Linhares de Souza, Krok, Fenar, Radcenko, Kasatkin, Kimak-Fejko.

Orlen Wisła: Morawski, Ahmetasević – Komarzewski 5, Zhytnikov 5, Daszek 4, Fernandez 3, Kosorotov 3, Serdio 2, Mihic 2, Daćko 1, Lucin 1, Szita 1, Krajewski 1, Czapliński 1, Terzić, Mindegia.