28 lutego 2022

Decyzja Komitetu Wykonawczego EHF

Mając na uwadze sytuację wojenną na Ukrainie i nawiązując do ostatnich zaleceń Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej /EXEC/ zwołał w poniedziałek wieczorem nadzwyczajne posiedzenie.

13 członków EXEC omówiło uwagi otrzymane od federacji narodowych, a także Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Europejskiego Stowarzyszenia Sportów Drużynowych w świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Podjęto następujące decyzje:

Ze skutkiem natychmiastowym zawieszone zostają reprezentacje Rosji i Białorusi oraz kluby Rosji i Białorusi startujące w europejskich rozgrywkach piłki ręcznej. Zasada ta obowiązuje do odwołania i dotyczy wszystkich aktualnych rozgrywek na szczeblu klubowym i reprezentacji narodowej.

Sędziowie i działacze z Rosji i Białorusi nie będą nominowani do przyszłych meczów aż do odwołania. Wykładowcy i członkowie komisji z Rosji i Białorusi nie będą wzywani na przyszłe spotkania i działania.

Nowi organizatorzy będą poszukiwani na YAC 16 EHF Beach Handball EURO oraz Turnieje Kwalifikacyjne Beach Handball EURO 2023. Obie imprezy miały odbyć się w Moskwie w lipcu 2022 roku.

Środki te musiały zostać wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ wojna na Ukrainie nadal szaleje, zagrażając zasadom współpracy EHF na szczeblu europejskim i duchowi sprawiedliwości.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyraża ubolewanie z powodu konsekwencji dla poszczególnych osób, klubów i drużyn narodowych i ma nadzieję, że powrót pokoju pozwoli na wznowienie rozważań.

W ciągu najbliższych dni nastąpi restrukturyzacja różnych rozgrywek na szczeblu klubowym i reprezentacyjnym zgodnie z zasadami sportowymi i obowiązującymi przepisami.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest